Inove IN

ZLATO SUPPORT, AKCIE RISK OFF?

12.11.2019
Ing. Marek Vaňha

Technická analýza z klasických FX trhů, zlato, Tesla a jiné.

Tradeři,

Vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie na FX trhy!

Dnes se podíváme na velmi pěkné korelace mezi zlatem, US dluhopisy a S&P500. Dále také na akcie Tesly a měnový pár EURUSD.

GOLD:

Zlato nám jde zatím přesně dle predikce, kde sledujeme dokončování „((abc))“ korekce do zóny 1450-1420. Uvnitř vlny „((b))“ anotujeme bearish triangl, takže korekci bereme jako konsolidaci v rámci uptrendu, kdy nás po jejím dokončení čeká nové high. Indexy i akcie jsou nyní v silných rezistenčních zónách a zlato nám ukazuje, že by korekce mohla být velmi blízko. Jakmile najde zlato lokální dno, indexy i akcie by měly přejít do risk off módu.

10Y US NOTES:

US dluhopisy se podobně jako zlato dostávají do silné support – RISK OFF mód za rohem? Uvidíme tedy, jaká bude reakce do konce týdne. Pokud bude odraz, dluhopisy i zlato by mohlo v dalším týdnu mít minimálně korektivní uptrend.

S&P500:

Důvod proč se mohou akcie přesunout do RISK OFF módu, je stav S&P500, kde sledujeme velmi zajímavé podobnosti s předchozími cykly. V posledních případech jsme se vždy dostali na nové high a poté přišla ostrá korekce. Výška této korekce je znázorněna Růžovou přerušovanou čárou. Zároveň se každé high dostalo do zóny 1.236 předchozí vlny a poté přišlo ostré zamítnutí. Aktuálně nám tedy vše ukazuje, že S&P500 by mělo nalézt rezistenci v zóně 3082-3101, odkud bychom měli přejít do ostré korekce. Top je tedy velmi limitovaný a nedivil bych se i menšímu Throw-over přes tuto rezistenci pro nachytání breakout traderů do longu a poté silný propad zpět k cca 2960-2920. Zatím tedy index spíše bearish a long term sice očekáváme nové ATH, ale nejdříve počítáme s korekci dle predikce.

TESLA:

TESLA zatím stále v uptrendu, ale blížíme se ideální rezistenci ve formě 1.618 Fibo Extensionu vlny „1“, takže v dalších dnech očekáváme spíše sideways konsolidaci ideálně ve formě trianglu a poté pokračování uptrendu k otestování hranice Bullish level = 379,64,-USD. Tesla bude mít v dalším týdnu představení svého nového elektromobilu, který by měl konkurovat aktuálně nejprodávanějšímu pick up v USA FORD Fxxx. TESLA je jednoznačně v silném uptrendu, takže otestování hranice 379,-USD by mělo být pouze otázkou času. https://www.tradingview.com/x/ys1RBkJr/ EURUSD: EURUSD zatím krásně dle plánu, kde sledujeme dokončování potenciální „((abc))“ korekce k cca 1,10196-1,09969, kde se nachází důležité support zóny. Nachází se zde nejen silná 0.618 Fibo hladina, ale i potenciální support předchozí vlny „((b))“, kde můžeme očekávat bullish reakci, takže ERUSD zatím sice v downtrendu, který má ale podle EW countu velmi limitované pokračování a brzy najdeme s největší pravděpodobností dno. Key level = 1,10910.

Pokud Vás zajímají naše reálné obchody, navštivte naši oficiální stránku a prohlédněte si obchody a zhodnocení našeho portfolia za poslední měsíc.

https://goldenpocket.cz/vysledky/

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Podobné články

Komentujte