Inove IN

[Začátečník] Marcel Božík - Úvod do kryptoměn

19.09.2019

Trader a analytik Marcel Božík Vás provede rychlokurzem na téma kryptoměny.

Co jsou kryptoměny?

Kryptoměny jsou digitální formou peněz. Je to stejné, jako když platíte kreditní kartou nebo internet bankingem. Rozdíl je pouze v tom, že kryptoměny jsou programovatelné.

Analogie: mobilní telefon – Bitcoin (BTC)

Váš mobilní telefon dokázal před několika lety pouze telefonovat a podívejte, co dokáže dnes. Stejně je na tom i Bitcoin. Dnes slouží pouze na přesun hodnoty mezi jednotlivými účty. Dokážete si ale představit, co dokáže za několik let? 

Technologie Bitcoinu

Je to technologie založená na šifrování. Její pravidla jsou uložena ve zdrojovém kódu. K přednostem Bitcoinu patří anonymita, decentralizace, odolnost vůči cenzuře a rovněž neexistuje nikdo ani žádná vláda, která by s BTC mohla manipulovat.

Hodnota kryptoměn

Největší boom způsobily kryptoměny svou hodnotou. Jestliže v roce 2009 neměl BTC prakticky žádnou hodnotu, o pár let později už to byl 1 USD a dnes je to 10 000 USD. A hodnota BTC z dlouhodobého hlediska neustále roste.

Potenciál

O tom, že má BTC potenciál i do budoucnosti, nás přesvědčuje nejen technologie, ale i velcí hráči. Od roku 2009 zemřel BTC již více než 100krát. Je asi na čase přestat vnímat běžná média a začít získávat vlastní znalosti.

Sociální sítě

Veškeré informace je potřeba filtrovat, neboť svět sociálních sítí je velmi nehostinným prostředím pro každého nováčka. Řada lidí se Vás tam bude snažit oklamat jednoduchým návodem na to, jak zbohatnout.

Závěr

A od toho je zde kanál Žraloci sobě, který přichází s kvalitním zdrojem informací a vzdělávacího materiálu. Nezapomeňte sledovat naše stránky.
 

 

Podobné články

Komentujte