Inove IN

[Trader] Žralok Pepa - EURUSD pomocí easy price action once more

03.12.2019

Dnes se podíváme opět na EURUSD. Zhodnotíme si minulou analýzu a řekneme si, jak by se instrument mohl dál vyvíjet.

Ahojte žraloci!

Dnes se nejprve podíváme, jak dopadla naše minulá analýza instrumentu EURUSD. Na grafu níže vidíme oba vyznačené levely, o kterých jsem minule hovořil: 1.10276 (proobchodovaný longový Gap), 1.10523 (horní hrana shortového Gapu na D1). Na FB jsem psal, že se mi nižší level 1.10276 už nesedí, protože trh pod ním dlouho konsolidoval. Konsolidace představovala akumulaci objemů velkých hráčů a tím pádem volumovou bariéru pro naše shorty. Trh se od levelu skvěle odrazil, ale neudělal žádný signál na nižím TF pro obchod, takže za mě no trade. Druhý level (1.10523) trh proletěl rovněž bez signálu pro vstup do shortu, takže za mě opět bez obchodu.

Po včerejším signifikantním pohybu měním svůj náhled ze shortu na long. Na sledování se nám nabízí úrovně 1.10523 (proobchodovaný shortový Gap na D1) a 1.10276 - pokud trh dnes zavře tak, že udělá Gap do longu, což předpokládám :-) Trh včera velmi silně prorazil trendline na D1, takže je možné sledovat na nižším TF odrazy do longu při návratu k ní - viz obr.

Pro potvrzení vstupu hledáme opět svíčkové formace na nižším timeframe (H1, H2, H4), o kterých jsme psali na našem webu:


Bullish engulfing: https://www.zralocisobe.cz/bullish-engulfing-82.html
Morning doji star: https://www.zralocisobe.cz/morning-doji-star-93.html

SL dáme pod svíčkovou formaci a TP v poměru 1:1.

Zkušenější tradeři mohou sledovat, jak se bude vyvíjet konsolidace po včerejší velké svíčce a případně rovnou obchodovat long k úrovni 1.1111 ( 127,2 fibo hladina z velké svíce). Z dlouhodobějšího hlediska by targetem mohla být oblast likvidity okolo 1.1175, nicméně v cestě tam nám stojí shortový Gap z 6.11. Viz obr níže.

Přeji mnoho úspěšných obchodů!


UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní, nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství, nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely.

Podobné články

Komentujte