Inove IN

[Trader] Martin Kohut - Historický vývoj Bitcoinu

24.10.2019

Ahojte žraloci a vítejte u pravidelné analýzy Crypto trhu! V této analýze se podíváme na historický vývoj Bitcoinu, probereme dominanci, tržní kapitalizaci a ukážeme si vhodné vstupy do BTC.

Bitcoin analýza

Bitcoin po raketovém růstu v roce 2017, kdy v exponenciále došel až k hranici 20 000 USD, aby hned poté spadl k hranici 6000, odkud konsolidoval v podstatě celý rok v trianglu. Na konci tohoto trianglu většina lidí očekávala růst, ale opak byl pravdou. V té době Craig Wright vyhrožoval těžařům, že pokud nepodpoří jeho projekt BCH SV, začne ve velkém prodávat své Bitcoiny. Trh na to reagoval tvrdým dumpem téměř k hranici 3000, odkud dále konsolidoval. Poté co po několikáté otestoval hranici 4000, kdy všichni předpokládali další dump, prý někdo v jednu chvíli „odpálil“ 3 obrovské nákupní příkazy na 3 různých burzách, čímž vytvořil obrovskou pumpu a zahájil uptrend, ve kterém se nacházíme i nyní.

 

Mezi 9 000 a 14 000, kde se růst zastavil nyní konsolidujeme v klesajícím kanále a trianglu a podle toho který pattern bude platný, podle toho bude trh i pokračovat dále. Pokud by byl platný bullish traingl, trh by reagoval růstem a brzdily by jej 3 rezistence: 12 150, 13 150 a 13 900. Kdyby se dostal ještě výše, dala by se očekávat zvýšená volatilita, jelikož jsme v této zóně ještě nestihly vytvořit téměř žádné objemy. Pokud byl platný kanál, trh by pravděpodobně konsolidoval až k hranici 6400, kde je jeho spodní hrana a zároveň PoC (Point of Control), což by bylo pro jeho dlouhodobý růst mnohem „zdravější“. Zde bychom mohli směřovat i dlouhodobé nákupy. Dobré nákupní zóny jsou i mezi 8800 – 9000, kde je spodní hrana trianglu a zároveň support, nebo 8200, což je silný bod PoC.

 

Dominance Bitcoinu

Dominance Bitcoinu pořád stoupá do nesmyslných hodnot a nedává tak vůbec žádnou šanci altcoinům. Nyní se pohybuje ve stoupajícím kanále a „plazí“ se po jeho horní hraně, což by mohlo naznačovat krátkodobý dump a otestování spodní hrany kanálu. V tu chvíli by mohly dostat šanci altcoiny k menším růstům.

 

Kapitalizace altcoinů

Tržní kapitalizace altcoinů je nyní na supportu, možná bychom mohli vidět i nějaký falling wedge, což by mohlo naznačovalo růst, ale nejprve musí Bitcoin klesnout, nebo alespoň zpomalit, jinak se altcoiny šance nedočkají.

 

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely.

 

Podobné články

Komentujte