Inove IN

[Trader] Martin Kohut - Analýza Bitcoinu a teorie

12.09.2019

Dnes se podíváme na Bitcoin, jeho dominanci a kapitalizaci altcoinů. Ukážeme si také něco z teorie, jak obchodovat podle market profile, price action, divergence a obchodování v

Bitcoin analýza

Pořád jsou ve hře dva scénáře, které jsme si nastínili v mé minulé analýze - klesající kanál a triangl. Pokud by trh respektoval bullish triangl a vystřelil nahoru, mohl by otestovat rezistence, které tvoří předchozí high a v případě, že by se mu podařilo dostat se až nad 14 000, mohli bychom očekávat zvýšenou volatilitu, ale také horší predikovatelnost, protože tam trh zatím nevytvořil moc objemů. Pokud by se triangl “propálil” dolů, byl by ve hře klesající kanál a nám by se nabízely příležitosti dobrých nákupů v oblastech likvidity na 8000 a 6500. 

 

Na hodinovém grafu můžeme vidět další klesající kanál, ve kterém se nyní pohybujeme, a který by nás mohl dovést až na spodní hranu trianglu. Bude zajímavé sledovat, jak na něj trh bude reagovat. V této oblasti kolem 9400 se nachází i silný support, který už trh několikrát respektoval a pokud bychom spekulovali na bullish trinagl, byla by zde i dobrá nákupní cena.

 

Bitcoinová dominance

Zde se pořád pohybujeme nahoru ve stoupajícím kanále. Trh se pořád "plazí" po horní hraně kanálu a brzy by mohl zkusit otestovat spodní hranu, což by mohlo dát šanci altcoinům.

 

Kapitalizace altcoinů

Tady jsme pořád na supportu. Trh dokončil formaci falling wedge, ze které mohl vystřelit nahoru, což se ale nestalo a dále pokračuje v konsolidaci s nízkými objemy. Důležité je, že už napadá, ale začíná se pomalu kroutit do strany, což by mohlo naznačovat postupný růst. To ale může trvat i několik měsíců a do té doby budou altcoiny dále stagnovat.

Více ve videu:

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely.

 

Podobné články

Komentujte