Inove IN

[Trader] Marek Auer - Zatlačí medvědi Bitcoin níže?

22.10.2019
Marek Auer

Dneska pro změnu sdílí pohled na aktuální tržní situaci kryptotrhu trader Marek Auer. S Markem proplujeme výsledky jeho analýzy z minulého týdne, dále Marek rozebere, co nyní sleduje v konsolidaci po dumpu Bitcoinu a jak danou situaci obchoduje. Jakým směrem se Bitcoin v konsolidaci vydá? Marek se na tuto otázku pokusí odpovědět v tomto článku.

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu

Jako vždy, technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.
Pro připomenutí zmíním, že pracuji se scénářem číslo 2, který jsem několikrát nastínil. Bitcoin prorazil trojúhelník a zastavil se na strukturální úrovní kolem ceny 8000 USD. Je to zóna prvních levnějších příkupů dlouhodobějších hráčů v trhu.


Bitcoin trvale v tomto rozpětí konsoliduje, což je doprovázeno akumulací pozic pro další silnější pohyb. Pro mě stále jsou esenciální úrovně hran konsolidace, které jsou aktuální klíčové intradenní zóny a oblasti scénářů dalšího vývoje. Trh dané úrovně již otestoval několikrát, což znamená, že se zvyšuje riziko průrazu jedním směrem.
Aby Bitcoin mohl opět pokračovat v uptrendu, je potřeba aby cena byla akceptována nad zelenou úrovní. S ohledem na případnou akumulaci by cena mohla pří průrazu konsolidace vyplnit GAP a dostat se zpátky do oblasti trojúhelníku (zelená šipka).
 

První fialový scénář z minulého týdne mi nenabídnul konzervativní vstupní pattern, tudíž jsem ho neobchodoval. Byla zvýšena agresivita prodávajících, což se projevovalo zvýšenou dynamikou směrem dolů i zvýšenými prodejními objemy. Proto bylo lepší počítat právě s druhým scénářem vyznačenou červenou šipkou, podle kterého by se trh měl dostal právě k dolní trendline. Od této trendové čáry se trh odrazil korektivním směrem vzhůru a očekával jsem retest právě nižšího swing low.
Trh po odrazu od klíčového supportu konsolidace se nyní nachází blízko střední oblasti hodnoty, což jsou úrovně náročnější na obchodování. Nyní se mi jeví jako více pravděpodobnější scénář dle poslední červené šipky. Pokud trh nebude mít sílu udržet cenu nad červenou resistencí, lze očekávat otočení aktuálního směru pohybu dolů. Měl bych zmínit, že pokud cena bude konsolidovat pod strukturální úrovní delší dobu (3 a více dnů), zvyšuje se šance průrazu směrem vzhůru. Proto jsme připraven upravit svůj plán a případně při short situaci počkat na reakci a pattern na resistenci výše.
 

Video:

 

Podobné články

Komentujte