Inove IN

[Trader] Marek Auer - Trading Bitcoinu v konsolidaci

15.10.2019
Marek Auer

V této analýze trader Marek Auer rozebírá, jak vyšla jeho analýza z minulého týdne, dále popisuje, co nyní sleduje po propadu ceny Bitcoinu a jak danou situaci obchoduje. Vzchopí se Bitcoin a prorazí směrem vzhůru nebo naopak spadne ještě níže? Jak danou situaci můžeme využít pro náš trading?

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu
Jako vždy, technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.
Pro připomenutí zmíním, že pracuji se scénářem číslo 2, který jsem několikrát nastínil. Bitcoin prorazil trojúhelník a zastavil se na strukturální úrovní kolem ceny 8000 USD. Je to scénář, se kterým bylo třeba počítat hlavně pro ty, kteří drží Bitcoin dlouhodobě. Je to zóna prvních levnějších příkupů dlouhodobějších hráčů v trhu. Stále pracuji z dlouhodobého hlediska s uptrendem.


Bitcoin trvale v tomto rozpětí konsoliduje, což je doprovázeno akumulací pozic pro další silnější pohyb. Pro mě jsou esenciální úrovně hran konsolidace, které jsou aktuální klíčové intradenní zóny a oblasti scénářů dalšího vývoje. Samozřejmě čím delší konsolidace bude, tím je pravděpodobnější agresivnější průraz těchto úrovní. Aby Bitcoin mohl opět pokračovat v uptrendu, je potřeba aby cena byla akceptována nad zelenou úrovní. S ohledem na případnou akumulaci by cena mohla pří průrazu konsolidace vyplnit GAP a dostat se zpátky do oblasti trojúhelníku (zelená šipka).
 

Základní scénář z minulého týdne, kdy se trh mohl podívat s vyšší pravděpodobností nad high předešlého swingu do červené oblasti vyšel. S tímto scénářem jsme mohli obchodovat s pozitivním RRR 1:2. Trh se také zkusil dostat nad zelenou zónu potenciální akceptace ceny nad, nakonec však selhal. Zvýšení agresivity bylo velmi pravděpodobné a mluvil jsem o něm v minulém videu. Nyní se cena vrátila do oblasti střední ceny konsolidace. Obchodování v těchto oblastech doporučuji pouze zkušeným traderům. Ti by mohli zvažovat hledání long obchodů dle fialového scénáře. Ovšem jestli trh prorazí slabší support ve směru červené šipky, můžeme očekávat otestování spodní trendové linky a zeleného supportu. Konkrétní rozvětvené scénáře najdete popsané ve videu.

 

Orderflow Analýza Kapitalizace Trhu

Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka), dále také níže s nimi spojené objemy v čase (tzv. horizontální objemy). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Kapitalizace altcoinů zatím nedokázala prorazit červenou resistenci v podobě červené linky a červenou trendovou linku s větším přesvědčením. Průraz těchto úrovní byla právě hlavní hypotéza pro případnou spekulaci vzhůru. Důležitý růst kapitalizace stále nepřichází v době konsolidace ceny Bitcoinu, která je potřeba alespoň pro střednědobou spekulaci trhu. Z pohledu kontextu to vypadá, že by právě obchodníci mohli spekulovat na otevírání krátkých pozic s malým riskem v oblastech resistence konkrétních altcoinů.
 
  

Video:
 

 

Podobné články

Komentujte