Inove IN

[Trader] Marek Auer - Spadne Bitcoin znovu?

08.10.2019
Marek Auer

V této analýze trader Marek Auer rozebírá, jak vyšla jeho analýza z minulého týdne, dále popisuje, co nyní sleduje v konsolidační struktuře ceny Bitcoinu a jak danou situaci obchoduje. Prorazí cena vzhůru?

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu
Technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.
Nyní pracuji se scénářem číslo 2, který jsem několikrát nastínil. Bitcoin prorazil trojúhelník a zastavil se na strukturální úrovní kolem ceny 8000 USD. Je to scénář, se kterým bylo třeba počítat hlavně pro ty, kteří drží Bitcoin dlouhodobě. Je to zóna prvních levnějších příkupů dlouhodobějších hráčů v trhu. Stále pracuji z dlouhodobého hlediska s uptrendem.
 

Bitcoin stále v této úrovni konsoliduje, což je doprovázeno akumulací pozic pro další silnější pohyb. Pro mě jsou esenciální úrovně hran konsolidace, které jsou aktuální klíčové intradenní zóny a oblasti scénářů dalšího vývoje. Důležité tedy bude, na jakých úrovních bude cena akceptována. Samozřejmě čím delší konsolidace bude, tím je pravděpodobnější agresivnější průraz těchto úrovní. Podle směru vyvedení ceny z konsolidace budu posléze upravovat svůj plán obchodování do dalšího týdne. Nyní to spíše vypadá, že trh by měl pokračovat v růstu nad high předešlého swingu, kde by měl hledat nové účastníky v trhu.


  

Orderflow Analýza Kapitalizace Trhu
Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka), dále také níže s nimi spojené objemy v čase (tzv. horizontální objemy). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Kapitalizace altcoinů zatím nedokázala udržet support v podobě zelené linky a červenou trendovou linku. Udření ceny nad oblastí byla právě hlavní hypotéza pro případnou spekulaci vzhůru. Po propadu ceny Bticoinu nyní dochází k její konsolidaci, což přilákává hráče na spekulaci růstu altcoinů. Důležitý růst kapitalizace stále nepřichází v době konsolidace ceny, která je potřeba alespoň pro střednědobou spekulaci trhu.
  

 

Video:
 

 

Podobné články

Komentujte