Inove IN

[Trader] Marek Auer - Spadne Bitcoin znovu?

01.10.2019
Marek Auer

V této analýze trader Marek Auer rozebírá, jak vyšla jeho analýza z minulého týdne, dále popisuje, co nyní sleduje po propadu ceny Bitcoinu a jak danou situaci obchoduje. Klesne cena ještě níže, co můžeme čekat?

V této analýze trader Marek Auer rozebírá, jak vyšla jeho analýza z minulého týdne, dále popisuje, co nyní sleduje po propadu ceny Bitcoinu a jak danou situaci obchoduje. Klesne cena ještě níže, co můžeme čekat?

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu
Technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.

Nyní pracuji se scénářem číslo 2, který jsem několikrát nastínil. Bitcoin prorazil trojúhelník a zastavil se na strukturální úrovní kolem ceny 8000 USD. Je to scénář, se kterým bylo třeba počítat hlavně pro ty, kteří drží Bitcoin dlouhodobě. Je to zóna prvních levnějších příkupů dlouhodobějších hráčů v trhu. Stále pracuji z dlouhodobého hlediska s uptrendem.

 

Bitcoin nyní v této úrovni konsoliduje, což může být doprovázeno akumulací pozic pro další silnější pohyb. Pro mě jsou esenciální úrovně hran konsolidace, které jsou aktuální klíčové intradenní zóny a oblasti scénářů dalšího vývoje. Důležité tedy bude, na jakých úrovních bude cena akceptována. Samozřejmě čím delší konsolidace bude, tím je pravděpodobnější agresivnější průraz těchto úrovní. Podle směru vyvedení ceny z konsolidace budu posléze upravovat svůj plán obchodování do dalšího týdne. Nyní se zaměřuji právě na obchodování vně a z hran konsolidace. Ve videu více rozvádím problematiku právě obchodování konsolidací.

 

Orderflow Analýza Kapitalizace Trhu

Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka), dále také níže s nimi spojené objemy v čase (tzv. horizontální objemy). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Kapitalizace altcoinů zatím nedokázala udržet support v podobě zelené linky a červenou trendovou linku. Udření ceny nad oblastí byla právě hlavní hypotéza pro případnou spekulaci vzhůru. Po propadu ceny Bticoinu nyní dochází k její konsolidaci, což může pomoci přilákat hráče na spekulaci růstu altocoinů. Zde bude důležité sledovat právě jejich kapitalizaci a reakce ceny.

 

Video:

 

Podobné články

Komentujte