Inove IN

[Trader] Marek Auer - Orderflow analýza kryptotrhu

03.09.2019
Marek Auer

V této analýze ukážu, jak vnímám Bitcoin a altcoiny ze střednědobého a krátkodobého hlediska. Podíváme se na zajímavé úrovně a mrkneme i na potencionální scénář, kde bychom mohli otevřít i kratší intradenní trade.

Bitcoin Analýza
Analýzu rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX, protože tento trh má dominantní objemy v porovnání s ostatními bitcoinovými páry obchodovaných na světových burzách. To nám dává jemně vyšší výhodu, pokud budeme pracovat s objemy realizovaných obchodů.


Rozbor začneme z vyššího časového rámce, konktrétně denního timeframe Bitcoinu. Trh se stále nachází v uptrendu a momentálně vytváří korekci v rámci korektivní struktury od konce června. Z technického pohledu by měl trh s velkou pravděpodobností v horizontu týdnů či měsíců otestovat opět jeho vyšší high k 14 tisíc USD v rámci stále validního uptrendu. To také podporují zelené objemy, které natekly do trhu za velmi krátkou dobu v rámci posledního high uptrendu. Stěžejní je support vyznačený v grafu v oblasti ceny 8850 až 9550 USD, Tuto zónu vnímám za velmi vhodnou nákupní zónu.

Pracuji s více scénáři z pohledu týdnů a měsíců:
1. Bitcoin danou úroveň udrží a můžeme se dočkat minimálně retest high k ceně 14 000 USD.
2. Může dojít k průrazu supportu a trh se může podívat k ceně 7500 USD, kde je další zajímavá oblast, kterou mohou sledovat velcí hráči pro kumulování pozic.

 

Druhý scénář vnímám jako měně pravděpodobný díky stále méně dominantnějšího orderflow cenových pádů. Na denním časovém rámci jsem zakreslil klíčovou resistenci kolem 11 000 USD, která bude s velkou pravděpodobností otestována. Proč? Máme zde zajímavou konsolidaci, ze které vzešel korektní pohyb a také trendovou linku formace trojúhelník. To můžeme právě využit náš take profit, kde bychom mohli naskočit krátkodobého longu v rámci flipu na nižším časovém rámci.


Orderflow Analýza Kapitalizace Trhu
Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka), dále také níže s nimi spojené objemy v čase (tzv. horizontální objemy) a vpravo objemy viditelných cenových pohybů na cenové ose (vertikální objemy). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Z pohledu zájmu prodejců vnímám, že chuť prodávat se stále snižuje a trh altcoinů právě vstupuje do oblasti strukturální zóny potencionální akumulace, odkud poprvé vzešel impulsivní pohyb. Zde budu vyčkávat na signál mého obchodního systému a budu připraven opět spekulovat na růst altcoinů s pravděpodobnostmi na mé straně.


Bitcoin kapitalizace vnímám jako více zajímavou. Máme zde divergenci s altcoiny, BTC tvoří vyšší lows a altcoiny klesají. V těchto případech raději obchoduji trh, který vykazuje vyšší zájem hráčů pro případný nákup. Zvýšenému zájmu také odpovídá dominance BTC. Nicméně díky velmi zajímavému supportu by mohly ze střednědobého hlediska altcoiny nabídnout zajímavé růstové tendence, nicměně je mometálně efektivnější obchodovat na margin (na páku) volatilní Bitcoin.

 

Zdroj:
 

 

 

Podobné články

Komentujte