Inove IN

[Trader] Marek Auer - Obchodování Bitcoinu po pumpě

29.10.2019
Marek Auer

V této analýze trader Marek Auer rozebírá, jak vyšla jeho analýza z minulého týdne, dále Marek zhodnotí výsledky jeho analýz za poslední měsíc, dále rozebere, co sleduje a jak Bitcoin obchoduje po poslední pumpě . Jak zefektivnit práci s kapitálem po posledních příkupech? Jaké trading setupy lze obchodovat? Všechno se dozvíte v tomto článku!

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu
Jako vždy, technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.
V poslední analýze z minulého týdne jsem pracoval se scénářem znázorněný červenou šipkou se spekulací na krátkou pozici. Ve videu jsem umístil stop-loss nad strukturu a hlavní profit-target na zelený support. Jsou to logické zóny, které nám dali zajímavou příležitost na zobchodování s pozitivním risk-reward ratiem. Situaci jsem vyhodnotil jako velmi pravděpodobnou vzhledem k tomu, co se za poslední dny v trhu událo.

 

Trh konsolidaci prorazil směrem dolů, což bylo v souladu s predikcí v posledním videu. Aktuálně trh po velkém přílivu nákupních objemů dostal nad konsolidaci a vyčkává ve formaci P-profil, vlajky či trianglu. Z pohledu pravděpodobností by měl trh pokračovat střednědobě a dlouhodobě v býčím trendu v souladu s našim scénářem vykreslený zelenou šipkou. Méně pravděpodobnější vnímám hlubší korekci k 38.2 Fibbonaciho retrecemantu, což je logická strukturální úroveň. Podle orderflow budu své časování upravovat.


Orderflow Analýza Kapitalizace Trhu
Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka), dále také níže s nimi spojené objemy v čase (tzv. horizontální objemy). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Kapitalizace altcoinů po pumpě Bitcoinu vzrostlo, což vnímám v rámci celkové kontextu trhu pozitivně v rámci spekulace na růst. Relativní delta kapitalizace je stále vyšší u Bitcoinu a neočekávám změnu tohoto trendu v aktuálním rozpoložením kryptotrhu. Ve videu uvidíte rychlou analýzu dominance, která by nám v rámci spekulace mohla nabídnout ještě prostor pro případný růst altcoinů vůči BTC. Proto mi dává smysl se soustředit separátně na altcoiny s pěkným technickým setupem nebo i s pozitivním fundamentálním výhledem.

 

Video:

 

Podobné články

Komentujte