Inove IN

[Trader] Marek Auer - Obchodování Bitcoinu na klíčové úrovni

15.11.2019
Marek Auer

Dneska pro změnu sdílí pohled na aktuální tržní situaci Bitcoinu trader Marek Auer. Marek poodhalí jeho aktuální trading setupy, které se chystá obchodovat na Bticoinu, zhodnotí výsledky jeho poslední analýzy. Jak zefektivnit práci s kapitálem po posledních příkupech? Jaké trading setupy lze ziskově obchodovat? Všechno se dozvíte v tomto článku!

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu

Cena Bitcoinu se aktuálně nachází na naší klíčové supportní úrovni v souladu s naším scénářem znázornění červenou šipkou. Střednědobě a dlouhodobě jsem nakloněný k pokračování růstu ceny Bitcoinu jak z technického, tak z fundamentálního pohledu. Pro případný růst ceny vzhůru bych chtěl vidět udržení ceny nad původní strukturální oblastí znázorněnou žlutým obdélníkem. V price action vidíme formující se falling wedge (padající klín), což v nám v kombinaci s impulsivní konstrukcí nabízí zajímavou příležitost do longu s hypotézou probíhají akumulace v rámci padajícího klínu. Osobně danou situaci budu obchodovat s dalšími prvky mého obchodního systému.


 V minulém týdnu jsem preferoval otevírat long pozici, pokud by trh udržel modře znázorněnou trend-line. Pokud by se cena dostala pod trendovou linku a akceptovala cenu pod ní, otevírání long pozice na 50 % retracementu impulsivního pohybu by bylo velmi rizikové. 
 
Z pohledu pravděpodobností by měl trh pokračovat střednědobě a dlouhodobě v býčím trendu v souladu s našim scénářem výše vykreslený zelenou šipkou. Aktuálně vnímám jako stěžejní udržení strukturální oblasti 8700–7800 USD pro spekulaci long. Je to důležitá úroveň akceptace ceny předešlých týdnů.

 

Orderflow Analýza Kapitalizace Trhu

Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Kapitalizace altcoinů aktuálně stagnuje pod klíčovou resistencí (červená horizontální linka) a testuje support oblasti konsolidace, což vnímám tak, že tradeři vybrali již své zisky nebo drží část pozice na spekukaci případného proražení klíčového resistu altcoinů. 
Kapitalizace Bitcoinu relativně více klesla, což vytvořilo zajímavou divergenci mezi kapitalizaci altcoinů a bitcoinu. Pokud se divergence altcoinů udrží, mohl by to znamenat zajímavý impuls pro další růst altcoinů. Ve videu také uvidíte rychlou analýzu dominance, která by nám v rámci spekulace mohla nabídnout ještě prostor pro případnou spekulaci na obě strany s zajímavým risk-reward ratiem.
 

Video:

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Naše práce v rámci komunity má pouze edukativní význam.

Podobné články

Komentujte