Inove IN

[Trader] Marek Auer – Kam se vydá Bitcoin?

10.09.2019
Marek Auer

V této analýze trader Marek Auer rozebírá, jak vyšla jeho analýza z minulého týdne, ukazuje jeho obchody a sdílí myšlenky, kam by se Bitcoin mohl dál vydat v několika příštích dnech, a vysvětluje i jeho jeho pohled na dlouhodobý sentiment trhu!

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu

Technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.

Na denním grafu se Bitcoin stále v pohybuje ve trojúhelníkové formaci potom, co otestoval resistenci okolo ceny 11 tisíc USD v rámci impulsivního pohybu. V minulém týdnu jste tak díky sdílené predikci mohli využít situaci pro naskočení do longu, jak také popisuji na videu až k horní resistenci, kde došlo k odmítnutí ceny. Tento trade nabídl velmi solidní pozitivní risk-reward-ratio s velmi vysokými pravděpodobnostmi.

 

Z technického pohledu by se nyní cena měla tlačit k Point of Control (POC) aktuálního trianglu, což je oblast nejvíce obchodované hodnoty, kterou můžeme vidět na Volume Profilu.
Z krátkodobého rámce vnímám jako rozumnější variantu čekání, kam a jak účastníci trhu vyvedou cenu od POC, a posléze bude rozumnější se rozhodnout, jakým směrem a kde by bylo rozumné otevřít krátkodobý obchod. Jako pravděpodobnější scénář se jeví to, že cena by se nakonec měla dostat na support přibližně k ceně 9500 USD. To bude velmi zajímává oblast profit targetů a případné akumulace pro pohyb vzhůru. Tento scénář bych tedy mohl využít pro otevření intradenního shortu s potenciálem právě k oblasti support kolem ceny 9,5 tisíc USD.
Posléze pomocí různých metod analýzy toku objednávek můžeme z této úrovně predikovat, kam by se trh mohl nakonec vydat.
Druhý méně pravděpodobnější scénář by mohl být, kdyby se cena začala kroutit vzhůru, aby získala sílu pro otestování horní hrany formace trojúhelníku z denního timeframe.

 

Rád zde také připomenu poslední a stále validní rozbor z vyššího časového rámce, konktrétně denního timeframe Bitcoinu. Trh se stále nachází v uptrendu a momentálně vytváří korekci v rámci korektivní struktury od konce června. Z technického pohledu by měl trh s velkou pravděpodobností v horizontu týdnů či měsíců otestovat opět jeho vyšší high k 14 tisíc USD v rámci stále validního uptrendu. To také podporují zelené objemy, které natekly do trhu za velmi krátkou dobu v rámci posledního high uptrendu. Stěžejní je support vyznačený v grafu v oblasti ceny 8850 až 9550 USD, Tuto zónu vnímám za velmi vhodnou nákupní zónu.

 

Nicméně pracuji s více scénáři z pohledu týdnů a měsíců:
1. Bitcoin danou úroveň udrží a můžeme se dočkat minimálně retest high k ceně 14 000 USD.

2. Může dojít k průrazu supportu a trh se může podívat k ceně 7500 USD, kde je další zajímavá oblast, kterou mohou sledovat velcí hráči pro kumulování pozic. Tento scénář vnímám jako měně pravděpodobný díky stále méně dominantnějšího orderflow cenových pádů.

 

Klíčové fundamenty

Nejbližší aktuální fundament je start obchodní platformy burzy ICE plánovaný na 23. září, který by mohl pomoci zvýšit signifikantně likviditu na kryptoměnových trzích a tím i důvěru pro zapojení dalších institucí z finančních trhů.

Celkově probíhá ve světe pozvolná integrace kryptoměn do běžného života, např. Facebook a jejich kryptoměna Libra, která pravděpodobně velmi pomůže masové adaptaci kryptoměn.

Světová ekonomika se pohybuje ve velmi rizikovém období, celkový růst HDP zpomaluje a centrální banky poslední dekádu využívají nekonvenční nástroje monetární politiky v takové šíři jako nikdy v historii. To se s kombinací dlouhodobě deficitní fiskální politiky může podepsat ztrátou důvěry fiat měn a zvýšení inflace, naproti tomu kryptoměny by mohly být zajímavou alternativou pro účastníky trhu pro případnou diverzifikaci rizika.

Orderflow Analýza Kapitalizace Trhu

Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka), dále také níže s nimi spojené objemy v čase (tzv. horizontální objemy). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Z pohledu zájmu prodejců stále vnímám, že chuť prodávat se stále snižuje a trh altcoinů právě vstupuje do oblasti strukturální zóny potencionální akumulace, odkud poprvé vzešel impulsivní pohyb. Zde budu vyčkávat na signál mého obchodního systému a budu připraven opět spekulovat na růst altcoinů s pravděpodobnostmi na mé straně.

Bitcoin kapitalizaci vnímám stále jako více zajímavou. Máme zde divergenci s altcoiny, BTC tvoří vyšší lows a altcoiny klesají. V těchto případech raději obchoduji trh, který vykazuje vyšší zájem hráčů pro případný nákup. Zvýšenému zájmu také odpovídá dominance BTC. Nicméně díky velmi zajímavému supportu by mohly ze střednědobého hlediska altcoiny nabídnout zajímavé růstové tendence, nicméně je momentálně efektivnější obchodovat na margin (na páku) volatilní Bitcoin.

 

Zdroj:

 

Podobné články

Komentujte