Inove IN

[Trader] Marek Auer - Jak aktuálně obchodovat Bitcoin?

17.09.2019
Marek Auer

V této analýze trader Marek Auer rozebírá, jak vyšla jeho analýza z minulého týdne, jeho pohled na aktuální trhy, sdílí vlastní trading setupy a myšlenky, které by šly zobchodovat v příštích dnech i týdnech!

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu

Technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.

Na denním grafu se nic němění, Bitcoin stále v pohybuje ve trojúhelníkové formaci potom, co otestoval resistenci okolo ceny 11 tisíc USD v rámci impulsivního pohybu.

Z technického pohledu se nyní cena tlačí k Point of Control (POC) aktuálního trianglu, což je oblast nejvíce obchodované hodnoty, kterou můžeme vidět na Volume Profilu.
Agresivitu z minulého týdne je logické snížit díky omezenému potenciálu a vyššímu risku, proto vnímám, že z krátkodobého rámce je rozumnější varianta čekání, kam a jak účastníci trhu vyvedou cenu od POC, a posléze bude pravděpodobně možnost moudřejšího rozhodnutí, jakým směrem a kde by bylo rozumné otevřít krátkodobý obchod.

Jako trochu více pravděpodobnější scénář se jeví to, že cena by se nakonec měla dostat na support přibližně k ceně 9500 USD. To bude velmi zajímává oblast profit targetů a případné akumulace pro pohyb vzhůru. Tuto tezi podporuje i celkové flow objednávek, nicméně je potřeba podotknout, že se pohybujeme v riskantnějších predikcích cenového pohybu.

Orderflow analýza kapitalizace trhu

Na obrázku máme srovnání kapitalizace altcoinů (modrá křivka), dále také níže s nimi spojené objemy v čase (tzv. horizontální objemy). Zelená oblast znázorňuje klíčový support kapitalizace altcoinů. Kapitalizace altcoinů se začíná kulatit, což nám interpretuje to, že medvědi ztrácí kontrolu nad trhem, aspoň na krátkou dobu. Pokud budou altcoiny schopné udržet cenu nad vyznačeným levelem, můžeme čekat určitou nákupní aktivitu a minimálně mírní příliv kapitálu a spekulovat tak na long.

Bitcoinová kapitalizace stále drží dominanci, nicméně právě komprese ceny BTC by měla umožnit altcoinům se pozvolna nadechnout.

Klíčové fundamenty

Nejbližší aktuální fundament je start obchodní platformy burzy ICE plánovaný na 23. září, který by mohl pomoci zvýšit signifikantně likviditu na kryptoměnových trzích a tím i důvěru pro zapojení dalších institucí z finančních trhů. Tohle by mohlo také zamíchat karty a zvýšit i tak již dosavadní dominanci Bitcoinu.

Celkově probíhá ve světe pozvolná integrace kryptoměn do běžného života, např. Facebook a jejich kryptoměna Libra, která pravděpodobně velmi pomůže masové adaptaci kryptoměn.

Světová ekonomika se pohybuje ve velmi rizikovém období, celkový růst HDP zpomaluje a centrální banky poslední dekádu využívají nekonvenční nástroje monetární politiky v takové šíři jako nikdy v historii. To se s kombinací dlouhodobě deficitní fiskální politiky může podepsat ztrátou důvěry fiat měn a zvýšení inflace, naproti tomu kryptoměny by mohly být zajímavou alternativou pro účastníky trhu.

Video:

 

Podobné články

Komentujte