Inove IN

[Trader] Marek Auer - Aktuální trading setupy Bitcoinu

05.11.2019
Marek Auer

Analýzu Bitcoinu a aktuální trading setupy vypracované pro Vás od Marka. Marek v analýze detailněji rozebírá oblasti, které bude sledovat a co zde bude chtít vidět při otevírání tradů. Jak zefektivnit práci s kapitálem po posledních příkupech? Jaké trading setupy lze ziskově obchodovat? Všechno se dozvíte v tomto článku!

Rozbor a predikce ceny Bitcoinu
Jako vždy, technickou analýzu opět rozeberu na kontraktním páru XBTUSD obchodovaného na burze BitMEX díky dominantním objemům oproti ostatním bitcoinovým párům obchodovaných na světových burzách. To mi dává jemně vyšší výhodu, protože jako trader pracuji s objemy realizovaných obchodů.
V poslední analýze z minulého týdne jsem pracoval se scénářem trojúhelníku nebo případné tvořící se vlajky. Vyvedení ceny silným momentem z daného range se nakonec neuskutečnilo a jsme stále v daném cenovém rozpětí. To nic nemění na již dvou zmíněných hlavních scénářích, se kterými jsem pracoval. Střednědobě a dlouhodobě jsem nakloněný k pokračování růstu ceny Bitcoinu jak z technického, tak fundamentálního pohledu. Protože už máme v tomto článku pro naší žraločí komunitu více prostoru pro aktuální setupy (v posledním článku jsme si rekapitulovali reálné scénáře a obchody v předešlé konsolidaci), představíme si je konečně níže.

 

Rozbor pro střednědobou spekulaci

Stále pracuji s červenou resistencí okolo ceny 9500 USD. Je to velmi důležitá úroveň z historického hlediska i z pohledu týdenního grafu. Pokud trh dokáže prorazit danou úroveň s dominantní sílou a akceptovat cenu nad ní několik dní, bude to potvrzení býčího trendu i pro konzervativní tradery. Ti budou posléze spekulovat s velkou pravděpodobností na vyšší struktury trojúhelníku. Pro moji spekulaci a hledání konzervativních longů bude stěžejní oblast profit-targetů kolem ceny cca 11400 až 12100 USD.

Konzervativní a pro střednědobé spekulace vnímám velmi výhodný setup nákupu a vstupů na klíčovém supportu kolem ceny 8500 USD a níže v rámci strukturální oblasti. Jednalo by o scénář proražení modré trendové linky, testování zelené oblasti 123 GAPU, a nyní již se zvýšenou pravděpodobností testování úrovně zeleného supportu. Ve videu najdete podrobnější náhled i s případnými úrovněmi stop-lossů, se kterými budu pracovat.

 

Rozbor pro krátkodobou spekulaci

Na grafu vidíme trojúhelník a dva základní scénáře z minulého týdne. Tržní cena z pohledu 4hodinového timeframe nyní formuje formaci zvanou jako vlajka. Pro krátkodobé vstupy hledám esenciálně setupy, kde bych mohl spekulovat na větší pohyb a držet část pozice pro vysoké risk-reward ratio. V mých analýzách jsem stále býčí pro střednědobou spekulaci, což mně díky této hypotéze umožňuje vstupovat agresivně i na hranách úrovních z nižších struktur.
Aktuálně vnímám jako zajímavou úroveň pro spekulaci modrou trendovou čáru, kde bych chtěl otevírat long obchody s možností větší páky cca 50:1 díky úzkému stop-lossu. To musí být zároveň v souladu i s mým money managementem, tj. risk na intradenní obchod 2 % z kapitálu.
Budu sledovat právě reakci na tuto supportní trend-line. Ve videu více detailněji vysvětluji, jaký typ reakce a pohybu na tuto úroveň se v rámci orderflow vstupních taktik chystám obchodovat.
Pokud trh prorazí danou trendovou linku a bude akceptovat cenu pod ní, lze počítat s retestem právě zelené zóny 123 GAPu, kde již agresivně nebudu chtít vstupovat long a naopak spíše počítám s průrazem až ke klíčovému zelenému supportu kolem ceny 8500 USD zmíněného výše

 

Video:

 

Podobné články

Komentujte