Inove IN

Scalping – jak vypadají skutečné obchody?

25.02.2020
Erik Satina

Žádný učený z nebe nespadl a o obchodování na burze to platí dvojnásob. Proto jsme si pro vás připravili další sérií videí, ve kterých se blíže podíváme na základy tradingu. Dnes si povíme více o scalpování a jak to s touto technikou začít. Na konci nás pak čeká malý bonus.

Dnes se konečně podíváme do praxe. Ukážeme si totiž, jak takové scalpovací obchody skutečně vypadají. Ukážeme si tři typy vstupů. Základní nastavení Moon Bota už známe z minulého videa. Pro jistotu si ho ale pojďme připomenout. Pracujeme s nastavením Take profit na úrovni 0,5 procenta. Pojistku v podobě Stop loss pak necháme na 1,5 procentech. 

První možností otevření obchodu je takzvaný klasický vstup. Přistupujeme k němu v situaci, kdy jsme v uptrendu. Pro začátky se scalpingem je proto tento způsob nejjednodušší. Sledujeme deltu, která by za posledních 15 minut měla být větší než 3 procenta. Zvolený coin nakoupíme ve chvíli, kdy cena začne padat a přiblíží se ke stěně. Od ní se totiž cena pravděpodobně znovu odrazí nahoru. V tuto chvíli totiž kupujeme za nejvýhodnějších možných podmínek. Pak skutečně následuje odraz od stěny a my prakticky ihned bereme profit. 

Druhý vstup volíme v downtrendu. Pro začátečníky proto není tak vhodný, vyžaduje totiž už větší dávku zkušeností. Jak už jsme si říkali minule, scalpování je vždy lepší v uptrendu. To ale neznamená, že za opačných podmínek není možné. V případě druhého vstupu umísťujeme objednávku pod cenou, u stěny. Dalším cenovým pohybem si nejsme zcela jisti, ale sázíme na to, že se sem cena propadne. Pokud se tak skutečně stane, kupujeme za nejlepší možnou cenu. Pokud ne, objednávka se ani neuskuteční. Pokud předpoklad vyjde, okamžitě bereme profit. 

Třetí vstup aplikujeme ve chvíli, kdy cena roste, stejně tak se zvyšuje buy volume a my se blížíme ke stěně. V této chvíli čekáme, až stěna téměř zmizí. Tehdy máme skoro jistotu toho, že bude proražena. Tradeři totiž z této stěny nakupují. V tu chvíli nakoupíme. 

A malý bonus nakonec – v minulé lekci jsme si ukazovali nástroj cryptoxscanner, který umí jednoduše vyfiltrovat coiny aktuálně vhodné ke scalpování. Tento postup je ovšem možné docela jednoduše zautomatizovat. Stačí si jen zkopírovat kousek kódu, která najdete zde a vložit jej do Moon Bota. Více už se dozvíte v přiloženém videu.

Na skutečné obchody, které Erik v minulých dnech uskutečnil, se můžete podívat ve videu. Příští týden si ukážeme, jak obchody automatizovat, anebo se přesuneme ke střednědobým obchodům. Povězte nám, kterou lekci byste příště uvítali raději.

 

Podobné články

Komentujte