Inove IN

Rozsáhlá analýza BTC

31.10.2019
Ing. Marek Vaňha

Dnes se podíváme na short term a long term výhledy na BTC. Dnešní analýza je rozsáhlejší než obvykle, ale měla by vám sloužit jako kompas v nadcházející crypro mlze. :)

Ahojte žraloci a vítejte u čtvrteční analýzy Crypto marketu!

BITCOIN:

Naše úvaha o nalezení dna u BTC se nakonec ukázala jako správná, ale odraz byl upřímně mimo jakékoliv odhady či predikce. BTC mělo cca 40% růst za dva dny, takže tu máme opět „zdravé“ a „přirozené pohyby“, jaké jsou v crypto světě na denním pořádku.

Tyto pohyby jsou pro většinu traderů neobchodovatelné, protože z pohledu TA představují extrémní výkyv, který není přirozený a sám o sobě nám nic neřekne. Důvodem je totiž fakt, že takovéto pohyby jsou z drtivé většiny příkladů vyvolané menším počtem hráčů, kteří zlikvidují neuvěřitelné množství SHORT pozic a tím akcelerují extrémně rychlý a impulzní růst. Problém je ale v tom, že takovému pohybu nemůžete věřit, protože se to dá relativně lehce zmanipulovat.

Co se ale zmanipulovat nedá, je reakce trhu po takovéto pumpě. REAKCE totiž vždy ukáže skutečnou sílu a stav marketu. Čím ostřejší a rychlejší pohyb, tím komplexnější a delší bude reakce trhu. Trh je organismus jako každý jiný a po extrémní reakci, potřebuje čas, aby se zotavil.

Celý tento pohyb up se dá zanotovat pomocí 5ti vln up a nyní musíme sledovat ideálně „(abc)“ korekci do rozumné support zóny. Na kratších Time Frames je BTC velmi komplexní, takže se dá zanotovat velkým množstvím scénářů, proto se musíme soustředit na vyšší TF, které jsou nyní čitelnější.

BTCUSD LONG TERM:

Tradeři, toto je podle mě aktuálně nejdůležitější graf, který máme k dispozici:

Většinou pokud dojde k takhle silnému pohybu, je důležité se držet poté 2-3 dny spíše sideways, což značí, že hráči ještě nevybrali zisky a nejedná se o pouhý pump & dump. Pokud nevybrali zisky, růst není u konce. Pondělí a úterý bylo pro celý trend klíčové a zatím se BTC drží a konsoliduje do rozumné zóny, což značí, že by se mělo jednat o korekci v rámci uptrendu.

Long term je totiž nejdůležitější fakt, že impulzní pohyb nás dostal nad trendovou rezistenci, nad kterou jsme uzavřeli 1D svíce. Pokud se toto stane na Forexu, bereme to jako signál k otočení trendu. Pokud se toto stane v Cryptu, potřebujeme 2-3 dny nad jako potvrzení. V jednoduchosti, pokud to do 3 dnů nedumpne, znamená to, že dowtrend by měl být dokončený a čeká nás změna momentum = zahájení uptrendu.

Dále nám zde klesá celkově volume, což je pro bulls také dobré znamení.

BTCUSD SHORT TERM:

Short term u BTC uvažujeme komplexní korekce, což není překvapivé po takovém pohybu. Každý extrém si vybere svou daň a tou je většinou „chaos“ na krátkých TF a spoustu výplachů stopek. Na intradenních grafech sleduji hlavně tyto zóny pro dokončení celé korekce:

BTC CME FUTURES:

LONG TERM:

Na grafu CME FUTURES nás zajímají long term pouze dva targety: 10 000-10 220,-USD a 11 600-12 000,-USD, kde se nachází nevyplněné GAPy. Pokud tedy uvažujete kam po akumulaci BTC nastavit ideálně sell targety, toto jsou nejlepší zóny ke konzervaci profitu. https://www.tradingview.com/x/JeLtsE9G/

SHORT TERM:

Na dostatek variant u BTC si aktuálně nemůžeme stěžovat. :) Takže i zde na CME máme trochu jinou variantu, kterou ale také bereme jako korektivní, kdy nyní dokončujeme potenciální subvlnu "(a)", která zaplní GAP a poté přijde v dalších dnech sideways korekční struktura s dokončením kolem 8 500,-USD. Bullish level = 9 654,-USD.

GRAYSCALE BITCOIN TRUST:

Hlavním důvodem, proč uvažujeme short term pokračování korekce, je stav GBTC. Zde máme zatím pouze jeden leg down, který anotujeme jako vlnu „(a)“ Počítáme tedy i zde minimálně s 3vlnným retracement ideálně zpět do support zóny = 10,477-10,0312. GBTC nám jde zatím krásně dle predikce, kdy jsme měli odraz z predikované zóny, tak doufám, že bude podle EW pokračovat. :)

LITEOCIN vs NEO:

LTC mělo silný odraz z predikované finální zóny 47-44,-USD, takže zde maximální spokojenost. Short term sledujeme korekci, ale long term stejný scénář jako u BTC. Ideálně tedy očekáváme dokončení aktuální korekce kolem 53-55,-USD. NEO je velmi podobné situaci, takže i zde trackuji pokračování korekce k cca 9-8,3,-USD.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť vás síla provází! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Podobné články

Komentujte