Inove IN

[Rozhovor] RevolutApp - David Pavliska

09.07.2019

Dalším hostem ostravského studia Žraloci sobě byl David Pavliska z neobanky Revolut. Zpovídal jej jako již tradičně moderátor studia Vašek Gregor.

Co je Revolut

Revolut je britská fintech společnost, která byla založena v červenci 2015 dvěma bankéři. Od té doby si získala přízeň více než pěti milionů klientů v pětadvaceti zemích světa, přičemž v České republice aplikaci využívá 83 000 klientů. 

Co je neobanka

Revolut je neobanka=digitální banka, která působí v digitálním světě a neopírá se tedy o fyzické pobočky či vlastní bankomaty. Je to určitá alternativa ke klasickým bankám. Revolut byl vybudován úplně od nuly, všechny systémy i aplikace jsou přizpůsobeny potřebám dnešních klientů. Nejedná se tedy pouze o online peněženku, ale plní funkce jako běžný bankovní účet. 

Revolut vs. klasické banky

Nejvýhodnější směnné kurzy mezi jednotlivými měnami, transfery peněz do zahraničí za výhodné ceny – do 120 000 Kč bez poplatku, nad tuto částku s poplatkem 0,5 %. 

Pokud si klient připlatí za Revolut metal, název odvozen od 18-ti gramové kovové karty, jsou transfery bez limitu a navíc je zde i cestovní pojištění.

Revolut má automatizované procesy, nabízí stejné služby jako banka, a to za nižší náklady. Působí ve 25-ti zemích světa, kde má 1 100 zaměstnanců. Jenom největší česká banka jich má na našem území 10 000.

Výhody Revolutu na cestách

- transfery platební kartou za výhodnější kurz

- úspora při výběru z bankomatu = do 200 Euro zdarma (nad 200 Euro-0,5 % poplatek)

- jednoduché ovládání z mobilního telefonu

- nejpokročilejší systém zabezpečení pro platby u obchodníka nebo po internetu 

Revolut a kryptoměny

- v současné době umožňuje držet 5 kryptoměn:

Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP)

Závěr

Revolut je určitě zajímavou alternativou ke klasickým bankám a určitě stojí za povšimnutí nebo vyzkoušení. Celý rozhovor mezi Davidem Pavliskou z neobanky Revolut a moderátorem Vaškem Gregorem ze studia Žraloci sobě je ke zhlédnutí na přiloženém videu. 

 

 

Podobné články

Komentujte