Inove IN

[Rozhovor] Marek Vaňha - Netradiční Elliott Wave trader

07.08.2019

V novém dílu Žraloci sobě přivítal moderátor Vašek Gregor tradera Marka Vaňhu. Specialistu na trading dle Elliottových vln, ač to možná zní otřepaně, tato teorie změnila Markovi život.

Psychologie hraje roli

Elliottovy vlny dokázaly uchopit davovou psychologii a dát ji řád i smysl. Každý z nás si připadá jako samostatná osoba, ale opak je pravdou, podléháme davu, aniž bychom si to uvědomovali. Ralph Eliott navázal na Downovu teorii (Dow Jones index).

Elliott byl detailista a dal všemu přesná pravidla, vše rozebíral do nejmenšího detailu. Z grafu se dokáže určit, co nastane. I americký prezidenti měli rádce, kteří vycházeli z Elliottovy teorie.

Jde o to vyvolat opačnou psychologii. Například zprávy, že Bitcoin je mrtvý, prodejte to. A najednou Bitcoin vystřelí – to se dá vyčíst a predikovat mnohem dřív, než zprávy přijdou na svět. Někdo přeci na tom musí vydělat.

Predikce chování

Markova úspěšnost obchodování se pohybuje kolem 90 %, hlavně díky „Eliotkám“.

Funguje na forex i kryptoměny Lidé stále obchodují, proto to funguje na oba trhy. Kryptoměny jsou v současné době zajímavější a volatilnější.

Disciplína

To vás Elliott nenaučí! Disciplína je to, co definuje úspěšného tradera. Nejčastější chyba je, pokud se traderovi daří například 3 měsíce v kuse a najednou se rozhodne porušit svoji disciplínu, navýší pozici a během pár minut přijde o své zisky z předchozích 3 měsíců. Člověk nesmí mít strach, že přijde o peníze. Případné ztráty jsou pouze školy života a ponaučením do budoucna.

Význam technické analýzy

Jaká zpráva bude v určité vlně vycházet, lze určit pomocí Elliotta. Bez technické analýzy je to pouze gambling. Je to jediný nástroj, který dělí obchodování od gamblingu. Bez technické analýzy můžete jít rovnou do kasína.

Závěr

Celý rozhovor mezi Markem Váňhou a moderátorem Vaškem Gregorem ze studia Žraloci sobě najdete na přiloženém videu. Dozvíte se v něm o zajímavé metodě obchodování a mnoho dalších cenných informací.

 

 

Podobné články

Komentujte