Inove IN

[Rozhovor] Marek Vaňha - Elliott Wave teorie - Žraloci sobě

04.09.2019

Vašek Gregor si do studia Žraloci sobě pozval znovu úspěšného tradera Marka Vaňhu, který je proslulý svoji vlastní obchodní strategií. Pojďme si ukázat, jak tato strategie vypadá a čím se řídí.

Elliotova teorie

Základní teorie, která mi změnila život a chovám se podle ní. Vše je pouhá psychologie. Každý jedinec, aniž by si to uvědomoval, je řízen davem. Když na globálním trhu vyjdou velmi negativní zprávy, cena kryptoměn vzroste. Vyvolává se tak opačná psychologie. To fascinuje tradera Marka Vaňhu.

Fibonacciho hladina

Vyskytuje se všude kolem nás. Vše je tvořeno vzorem Fibonacciho hladin. Pokud padá cena na nějakou hodnotu, impulzivně člověk vstoupí na trh, aby nakoupil. Lidé tak jsou ovlivněny instinkty. Lze použít teorie na

Forex

Dokud budou tradeovat lidi, budou tyto teorie platit pořád. Naše chování se pořád opakuje a tyto emoce se dějí všude na trhu. Funguje to tedy na oboje.

Jak by měl trader využívat psychologii k vlastnímu prospěchu

Disciplína, pravidla. To jediné odděluje špatného trapera od skvělého. Nikdy se nesmí porušit pravidla na trhu. Stanovit si hranice, kolik investovat a nikdy nepřekročit. Nejvíc naučí ztrátové obchody.

Chybami se člověk učí

Než jsem přišel o peníze, dělám si printscreen té chyby. Jeden obchod může zrušit 3 měsíce výdělku.

Technická analýza

Jediný nástroj, který trade dělí od gamblingu. Je to jediná pomůcka, která pomáhá s orientací v chaosu tradingu. Díky technické analýze můžeme obchodovat se vším a drží nás v bariérách, které nesmíme překročit.

Závěr

Celý rozhovor mezi traderem Markem Vaňhou a moderátorem Vaškem Gregorem naleznete ke zhlédnutí na přiloženém videu.

 

Nestíháš sledovat naše rozhovory na Youtube? Pusť si do sluchátek naše Podcasty! 🎧 

Poslouchej i na cestách a buď "v obraze"! 📺

Když vychází rozhovor na Youtube, najdeš ho hned i tady:

👉 http://bit.ly/SoundCloud_ZralociSobe

👉 http://bit.ly/ApplePodcasts_ZralociSobe

👉 http://bit.ly/OpenSpotifyZralociSobe

 

Podobné články

Komentujte