Inove IN

[Rozhovor] Marcel Božík - Z hazardu ke špičkovému traderovi a analytikovi

22.08.2019

K dnešnímu rozhovoru jsme si přizvali našeho kolegu a analytika Marcela Božíka, který nám povypráví o svých zážitcích ze světa financí.

SCAM

Jedná se o druh podvodu, kde je vám přislíben nějaký produkt, služba, nebo možný zisk. K plnění závazku ze strany obchodníka ale nedojde, jeho cílem je vytáhnout z vás jen peníze. S obětí podvodník komunikuje online (email, web, sociální sítě) - Patří sem nejrůznější podvodné loterie, výhry, pomoc s převodem peněz, příspěvek na nějakou charitativní akci, která ve skutečnosti neexistuje nebo na ní jen parazituje. Případně nějaké podvodné ICO. Ponziho schéma

Otcem tohoto schématu je Charls Ponzi. Jedná se o podvodné investiční operace, kde investoři svěřují provozovateli fondu peníze za účelem jejich zúročení, ale provozovatel tyto peníze nikde neinvestuje. Namísto toho jen vyplácí prostředky fondu stávajícím investorům. Tento systém může fungovat, dokud přicházejí noví investoři, pokud se ale příliv nováčků zastaví, není z čeho vyplácet úroky (odměny) a fond zkrachuje.

 

V případě, že vás toto téma zaujalo, nezapomeňte sledovat náš web. Brzy zveřejníme články o největších scamech, které působily v rámci České a Slovenské republiky. Taktéž připravujeme manuál, který odhalí společné rysy podvodných společností a poskytne praktické rady, jak se vyhnout podobným projektům v budoucnu.

Závěr

Celý rozhovor mezi analytikem Marcelem Božíkem a moderátorem Vaškem Gregorem ze studia Žraloci sobě je ke zhlédnutí na videu v tomto článku.

 

 

Nestíháš sledovat naše rozhovory na Youtube? Pusť si do sluchátek naše Podcasty! 

Poslouchej i na cestách a buď "v obraze"! 

Když vychází rozhovor na Youtube, najdeš ho hned i tady:

👉 http://bit.ly/SoundCloud_ZralociSobe

👉 http://bit.ly/ApplePodcasts_ZralociSobe

👉 http://bit.ly/OpenSpotifyZralociSobe

Podobné články

Komentujte