Inove IN

[Rozhovor] Jiří Mrkva - OTC trhy - Žraloci sobě

12.09.2019

Ve druhé části rozhovoru odpovídal v ostravském studiu Žraloci sobě trader Jirka Mrkva na otázky moderátora studia Vaška Gregora. Tématem dnešního rozhovoru byly OTC trhy.

Co je OTC trh

OTC trh = Over the counter market („přes přepážku“) je místo, kde dochází k dvoustranným dohodám mezi prodávajícím a kupujícím, a to při větších objemech aktiv. OTC trh není centralizovaný ani regulovaný. K regulaci dochází pouze u institucí, které na tomto trhu působí.

OTC platformy

Nejrychlejší a nejjednodušší cestou je použití OTC platforem. Při jejich výběru je třeba přihlédnout ke kredibilitě, solventnosti, historii obchodování, objemu nebo minimálnímu vkladu. K těm nejznámějším patří např. Bitfinex (https://www.bitfinex.com/), Kraken (https://www.kraken.com), Cirkle (https://www.circle.com), itBit (https://www.itbit.com) nebo Cumberland (https://cumberland.io/).

OTC trhy vs. klasické burzy

Pokud klasická burza nemá dostatečný objem a budeme obchodovat např. v řádu desítek nebo stovek Bitcoinů (BTC), způsobí to na burze skok ceny a nakoupíme tak za cenu vyšší. Rovněž pak při realizaci velkých objemů budeme dlouho čekat na vyplnění objednávek. Na OTC platformách je možné realizovat obchody velkých objemů a předností je rychlost realizace obchodu, který probíhá za konstantních podmínek a za cenu, kterou se kupující dozví předem.

Závěr

Celý rozhovor mezi traderem Jirkou Mrkvou a moderátorem Vaškem Gregorem ze studia Žraloci sobě je ke zhlédnutí na přiloženém videu.

Nestíháš sledovat naše rozhovory na Youtube? Pusť si do sluchátek naše Podcasty! 🎧 

Poslouchej i na cestách a buď "v obraze"! 📺

Když vychází rozhovor na Youtube, najdeš ho hned i tady:

👉 http://bit.ly/SoundCloud_ZralociSobe

👉 http://bit.ly/ApplePodcasts_ZralociSobe

👉 http://bit.ly/OpenSpotifyZralociSobe

Podobné články

Komentujte