Inove IN

[Rozhovor] ICO a tokenizace I. část - Ondřej Pilný

11.07.2019

Dalším hostem ostravského studia Žraloci sobě byl expert na ICO Ondra Pilný, kterého moderátor studia Vašek Gregor zpovídal na téma ICO a tokenizace.

Začátky v kryptoměnách

První kontakt s kryptoměnami měl Ondra Pilný v roce 2013, ale vlastně až od roku 2016 se jim začal věnovat naplno, to když založil stránky ICOindex, kde hodnotil a analyzoval ICO projekty. V současné době jsou stránky pod názvem Baserank - https://baserank.io/.

Baserank

Baserank jsou stránky pro hodnocení kryptoaktiv, kam přispívají renomovaní experti a společnosti (zástupci investičních fondů, analytici nebo ratingové agentury). Stránky nejsou vhodné pro úplné začátečníky, ale jsou spíše pro lidi, kteří se v kryptoměnách pohybují delší dobu a mají zkušenosti s investicemi.

ICO

ICO (Initial Coin Offering) = prvotní (veřejná) nabídka digitální měny před uvedením na burze. Cílem je získat kapitál pro další fungování. Boom ICO byl v roce 2017 - řada scamů, nedokončených projektů, ale i těch nadějných, např. Ethereum (ETH), Tezos (XTZ) nebo NEO (NEO).

V roce 2018 se objevují STO (Security Token Offering) a poté přichází IEO (Initial Coin Offering), kde tokeny vydávají pro určitý projekt samotné burzy, které představují jistou značku kvality. To ovšem neznamená, že neexistují žádná rizika.

Závěr

Celý rozhovor mezi Ondrou Pilným a moderátorem Vaškem Gregorem ze studia Žraloci sobě je ke zhlédnutí na přiloženém videu. Dozvíte se tu o tom, co jsou to tokeny, fundamentální analýza, bull a bear market a jaký je rozdíl mezi coinem a tokenem. Dále se blíže seznámíte s tím, co je ICO, STO a IEO a jaká na vás číhají rizika.

 

Podobné články

Komentujte