Inove IN

Pomůže RISK OFF na akciovém trhu Kryptoměnám?

16.12.2019
Ing. Marek Vaňha

Pojďme se podívat na dnešní analýzu.

Ahojte tradeři,

Pomůže RISK OFF na akciovém trhu Kryptoměnám? Pojďme se podívat na dnešní analýzu.

USDTBTC vs USOIL:

BTC srovnáváme velmi často s měnovým párem EURUSD, ale nyní se nabízí velmi pěkná korelace i s Ropou. Levý graf (USDTBTC) má velmi podobnou strukturu "WXY" jako WTI CRUDE OIL. I zde totiž sledujeme korektivní uptrend, který má velmi omezený růst a po kterém s největší pravděpodobností přijde ostrý dump. Ropa se vĚtšinou drží ve stejném směru jako akcie a indexy (S&P, Nasdaq, DAX...). Tzn. dokud je bullish ropa, jsou bullish i akcie. Problém je ale, že akcie i indexy jsou nyní na silných rezistencích a ropa se nachází v korektivním uptrendu, který je také velmi limitovaný a jeho dokončení sledujeme v zóně = 60,72-61,61,-USD za barel.

Všimněte si, jak jsou grafy USOIL a TETHERU podobné. Pokud je Invertovaný graf BTC v bearish uptrendu, pak je nalezení dna jen otázkou času. Uvažuji zde dva scénáře, buďto okamžitě nové high, nebo pohyb k cca 0,00012500-0,00012000 a pak nové high. Zatím vše nasvědčuje tomu, že Tether i Ropa půjdou na nové high, kde naleznou silnou rezistenci a kde dojde k ostrému zamítnutí. Vzhledem k tomu, jak struktury vypadají, jaké mají volume a že se trend poslední 2 měsíce nikam neposouvá, musíme vydržet a počkat na dokončení, které může znamenat to, na co tak dlouho čekáme:

1) BTC nalezne dno (ideálně kolem 6220,-USD

2) Akcie, indexy i ropa půjdou do hlubších korekcí

Nejdůležitější ze všeho jsou nyní trendové supporty. Jakmile prasknou, začne teprve pořádná show.

P.S.: USDTBTC je invertovaný graf BTCUSD. Tzn. nové high u USDTBTC znamená nové low u BTCUSD.

BTCUSD:

Máme za sebou velmi klidný víkend, kdy se většina párů příliš nehnula z místa. BTC se také stále drží kolem hranice 7100,-USD a zatím nevypadá, že by se mu někam příliš chtělo. Celá struktura vypadá korektivně, takže doporučuji sledovat hranici 6972-6668,-USD, kam aktuálně vychází všechny důležité supporty. Osobně nemám v plánu BTC v této zóně chytat, protože mu zatím nevěřím. Naprosto klíčové je stále překonání MA21 alespoň na 1H, poté 4H a poté 1D grafu. Jakmile se toto stane, pak bude BTC s největší pravděpodobností na dně. Zatím ale nemá ani sílu na překonání MA21 na 1H za podpory volume a každý pokus je ihned potrestán zpět.

BTCUSD - 1D GRAF SROVNÁNÍ

Tradeři, upřímně si nemyslím, že by mělo mít BTC nějaký hluboký downtrend ke 4k, 5k apod. Pokud srovnáme aktuální stav s předchozím dnem zač. roku 2019, tak uvažuji dvě místa, kde můžeme aktuálně být. BOD 1 by znamenal leg down na nové low k cca 6212-6005,-USD. BOD 2 by znamenal, že jsme na dně a jdeme k cca 6829-6690,-USD, kde se nachází 0.786-0.88 Fibo hladina. MA21 se pomalinku kroutí do strany, takže uvidíme, jaký bude vývoj v dalších dnech, ale BTC na tom nemusí být tak zle, jak se může zdát. Všimněte si, jak dobře MA21 fungovala na předchozím dně. Zatím se stále držíme pod ní, takže máme před dalším uptrendem čas, ale bude klíčové, jaká na ni bude reakce. Pokud se budeme držet do konce roku sideways, pak se bude s největší pravděpodobností formovat dno. Vždy ale, když MA otestujeme a dojde k ostrému zamítnutí, musíme počítat s novým low. Zatím BTC bez pohybu, takže nezbývá než čekat. Dna jsou proces a potřebují čas.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný víkend!

Marek Vaňha - GOLDEN POCKET

 

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Podobné články

Komentujte