Inove IN

[Pokročilý] Marcel Božík - Charting patterns

26.11.2019

Trader a analytik Marcel Božík pokračuje ve svém tutoriálu pro začínající obchodníky. V dnešním videu se bude již věnovat konkrétní obchodní strategii, tzv. Charting patterns.

Obdélník

Obchodujeme při průrazu nebo při retracementu (pullbacku) zpět k obdélníku. Obchodování při pullbacku má tu výhodu, že eliminuje falešná proražení, nevýhodou je, že pullback nemusí nastat a my přijdeme o obchod. Stoploss (SL) umísťujeme nejčastěji nad obdélník, který představuje konsolidaci, ve které si velcí hráči akumulují objemy. Profit volíme podle naší obchodní strategie, minimálně však v poměru 1:1 vůči SL.

Head and shoulders a Double top

Oba patterny se tvoří na konci trendu. Při obchodování těchto patternů je důležité počkat až na proražení neckline, teprve v tomto okamžiku patterny považujeme za potvrzené.

Trojúhelníky, vlajky

Jde o continuation patterny, které obchodujeme, když máme předpoklad pokračování trendu. Opět můžeme obchodovat hned při proražení nebo při pullbacku. Při obchodování do trendu je dobré mít náš TP (take profit) větší než SL.

Závěr

Charting patterns můžeme obchodovat na jakémkoliv timeframe (TF). Samozřejmě platí, že čím větší TF, tím větší je význam patternu.
 

 

Podobné články

Komentujte