Inove IN

Martin Kohut - Konsolidace Bitcoinu

13.11.2019
Martin Kohut

Ahojte žraloci a vítejte u pravidelné analýzy Crypto trhu! Bitcoin splnil očekávání - otestoval support a pokračoval nahoru. Tento růst byl však zamítnutý a BTC znova testuje support. Co tedy dál? A co na to Altcoiny? To vše v dnešním článku.

V minulé analýze jsem kreslil scénář, kdy trh měl vypadnout dolů z konsolidace a otestovat úroveň silného supportu, která odpovídá 61,8% fibonacciho reatracementu. Na těchto úrovních jsem očekával odraz, který sice nastal, ale byl tvrdě zamítnut a Bitcoin nyní pokračuje v mírně klesající konsolidaci ve formaci falling wedge. Na otázku proč dochází dochází k takovému stalčování ceny a k manipulacím není složité odpovědět.

Když se podíváme na graf objemu BAKKTu, který už jsme si několikrát ukazovali, tak vidíme, že dochází ze strany velkých hráčů k čím dál větším nákupům. To znamaná, že tato fáze není downtrendová, ale akumulační a můžeme očekávat výstřel nahoru. Otázkou je z jaké ceny. Další silná supportní zóna, od které by se trh mohl odrazit je kolem 8400, kde končí GAP a začíná spodní oblast likvidity. Pokud by trh tuto oblast prorazil a dostal se pod 7770, tak by se sentiment změnil z bullish na bearish a my bychom mohli BTC chytat až nekdě kolem 7000 - 6400. Tento scénář je za mě nepravděpodný.

 

Market cap vystřelil z mega trainglu, nyní konsliduje nad supportem ve formaci falling wedge. Očekávám stlačování ceny a následně výstřel nahoru do oblasti likvidity kolem 260B.

 

BTC dominance je nyní na silném supportu a uptrendové linii, která by ji měla udržet a po výstřelu BTC poslat výš. Po následné konsolidaci BTC by měla dominance začít dále klesat a pokusit se finálně prorazit trendovku a support, což by pravděpodně odstartovalo altseason.

 

Kapitalizace Altcoinů nyní po překonání kanálu konsoliduje v trianglu a nabíjí na další cestu nahoru.

 

Graf kapitalizace BTC je hodně podobný grafu samotného BTC. Pohybujeme se ve falling wedge a blížíme se ke dvěma silným supportům. Graf hezky zareagoval na BK 231. Očekávám jak u BTC stlačení ceny a výstřel nahoru.

 

Highcapy vesměs vyčkávají v konsolidačních strukturách. Některé se stlačují v trianglu, některé ve falling wedge. Důležité je, že mají překonané downtrendové linie a jsou připraveny k růstu. Co se mi pořád hodně líbí je BNB, který ve stoupajícím kanále pokračuje v růstu. Nelíbí se mi XRP, před kterým jsem varoval v minulé analýze. XRP naprosto rozbilo nastavené struktury a spadlo. Nyní můžeme sledovat reakci na supportu, ale zatím to nevypadá vůbec dobře.

 

I když to na první pohled nevypadá, tak krypto se jeví vesměs dobře. Musíme jen počkat na to, než si velcí hráči nakoupí a budou chtít poslat cenu výš aby mohli následně vybrat zisky.

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní, nebo jiné informace sdílené v tomto videu, se nedají považovat za investiční poradenství, nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely.

Podobné články

Komentujte