Inove IN

Martin Kohut - Jak obchodují Bitcoin instituce

20.11.2019
Martin Kohut

Ahojte žraloci a vítejte u pravidelné analýzy Crypto trhu! Trhy nám stále padají, ale je tohle opravdu medvědí trend? Podle mého názoru jsme stále v akumulační fázi a v dnešním videu vám ukážu proč. Zaměříme se zejména na princip obchodování institucionálních investorů na burze BAKKT. Povíme si něco o indikátoru open interest a jak podle něj můžeme predikovat otočení současného trendu.

Trh po výstřelu z falling wedge začal formovat další falling wedge, ze které se nyní vysypal dolů. Co se tam tedy děje?
23.září spustila ICE burzu BAKKT. 24.záři spadl trh o 18%. 23.září si začaly instituce nakupovat BTC ve velkém a nedivil bych se, kdyby na té pumpě o dva dny později měli svůj podíl, aby nahnali lidi do trhu. Pak pokračovali v nákupech stále relativně za levno. Když byl na všech trzích vidět pattern falling wedge, mělo to v retailu vzbudit dojem, že cena poletí zase nahoru. Tím, že se falling wedge vysypal dolů, má trh způsobit negativní sentiment a otevíraní short pozic, zatímco si instituce vesele nakupují za levno. Dnes si ukážeme jak nahlédnout institucím pod pokličku. 

 

Bakkt volume bot nám nabízí nový užitečný indikátor, který požívají zejména instucionální investoři - open interest (OI). Open interest se používá na futures trzích a ukazuje celkový počet nesplacených derivátových smluv, které nebyly vypořádány za aktivum. Takže je to ukazetel přílivu, nebo odlivu nového kapitálu. Nepleťme si OI s objemem. Pokud má jeden obchodník 10 kontraktů a prodá je jinému, stoupá objem, ale OI se němění. Pokud by druhý obchodník nakoupil 20 kontraktů, zvýší si objem i OI. Z toho vyplývá, že pokud máme trend, který je v současnosti na nižších rámcích klesajicí, ale OI klesá, tak to znamená, že trh likviduje pozice a naznačuje, že převládající cenový trend se blíží ke konci. Takže náš vysypaný falling wedge pravděpodobně nebude mít dlouhého trvání a my můžeme očekávat cestu nahoru. Otázkou je z jaké ceny, protože instituce rádi BTC manipulují, takže bych se vůbec nedivil, kdyby si ještě předtím došli dolů pro shortaře. 

Více v dnešním videu

 

Podobné články

Komentujte