Inove IN

Marek Vaňha - BITCOIN vs TETHER vs EURUSD?

03.10.2019
Ing. Marek Vaňha

Dnes jsme se zaměřili na korelaci mezi Bitcoinem, Tetherem, EURUSD a graf Monera, který je jeden z našich favoritů pro další týdny. Součástí článku je i krátké video.

Ahojte žraloci a vítejte u čtvrteční analýzy Crypto marketu!

Trh je zatím velmi pomalý a od minulého týdne se nacházíme na všech párech s USD v korekční fázi. Pokud dojde k ostrému dumpu a v dalších 3-4 dnech nenásleduje pokračování, je to rozhodně pozitivní znamení pro bulls, že to s BTC ještě nevzdávají. Dnes se podíváme na zajímavé korelace grafů z FX i Crypto světa proti Bitcoinu a co můžeme v dalších dnech očekávat u altcoinů.

 

BTCUSD:

U BTC stále sleduji dva stejné scénáře, kdy nás buďto čeká otestování alternativního targetu 8700-8800,-USD, nebo přímé pokračování downtrendu do target zóny 7350-7050,-USD. Odraz, který je z aktuálního low má pěkný ostrý úhel a může být totiž součástí Expanded FLAT formace. Vzhledem k posledním datům, je zde stále šance, že se korekce rozvine do něčeho komplexnějšího a nyní procházíme teprve korekční vlnou "((b))“ (růžová barva) a čeká nás právě leg up do zóny 8700-8800,-USD. Tomuto scénáři nejvíce nasvědčuji včerejší pohyby na krátkých TF, kde vidíme 3 vlnný pohyb v rámci korektivního channelu.

Budu tedy dnes sledovat hranici 8000,-USD, kde se nachází ideální dokončení této "WXY" formace a případný impulzní odraz. Zatím neplánuji vstupy, ale mám předchystané snížení pozice právě v targetu 8,7-8,8k,-USD.

Trpělivost je váš nejlepší přítel a jestli nakoupíte BTC za 7000,-USD, nebo za 8000,-USD při potvrzení už nehraje z delšího horizontu žádný rozdíl. Proto doporučuji počkat na svou šanci a nechytat padající nůž.

Znamená to tedy, že se z pohledu tradingu nic nemění a stále se nacházíme uprostřed důležitých zón. Pokud půjdeme na 8,8k,-USD, budu snižovat velikost své aktuální pozice. Pokud půjdeme na cca 7,3-7k,-USD, budu určitě přikupovat, protože se mi struktura z pohledu EW líbí a tato support zóna dává perfektní smysl. Pro méně zkušené tradery doporučuji počkat nejdříve na reakci ze support zóny a vstupovat vždy až při potvrzení otočení trendu.

 

USDBTC vs BTC CME FUTURES:

Vím, že v poslední době opět vychází spoustu bearish scénářů, kdy se spekuluje nad hlubokou korekcí zpět k cca 4000, 3000, 2000, 1000,-USD, ale musíme sledovat fakta, která nám technická analýza předkládá.

Mezi další zásadní grafy, které ukazují, že korekce u BTC bude spíše krátká a sideways je graf Tetheru v páru s BTC (levý graf). Všimněte si, že zde sledujeme jasnou korektivní formaci v channelu ideálně k cca 0.00013861. Co s emi zde ale nejvíce líbí, je to, že k tomuto targetu nám chybí 15,78%. Když se podíváme na graf BTC CME FUTURES (vpravo), tak krásně vidíme, že na naše potenciální dno nám chybí 15,74%. Toto je naprosto perfektní korelace mezi grafy, které ukazují, že korekce u BTC můeže být velmi brzo u konce.

 

EURUSD vs BTCUSD:

EURUSD má velmi zajímavou korelaci spolu s Bitcoinem, kde jsme také byli na silném supportu, který v minulém týdnu praskl a aktivoval se tak náš bearish scénář k cca 7000-7500,-USD. Pro všechny, kdo sledují nejen FX ale i kryptoměny, doporučuji sledovat reakci EURUSD z predikované support zóny, protože přesně v tomto momentě by mohl i Crypto market najít své dno. Long term jsme u páru EURUSD stále bullish, ale nejdříve se musí dokončit aktuální downtrendová struktura.

Downtrend u EURUSD jsme byli schopni odhalit včas právě díky pohybu u Bitcoinu, který měl velmi podobnou strukturu a poté přišel dump pod 9000,-USD. EURUSD se totiž poté také dostal pod bearish level, čímž aktivoval náš bearish scénář na nové low a sledujeme potenciální dokončování celého downtrendu v zóně 1.08186-1.07774, kde se nachází nevyplněný GAP. Všimněte si také, že se zde nachází 2.618 Extension vlny „((i))“ aktuální vlny „(C)“, což tuto support zónu ještě více potvrzuje.

 

 

XMRUSD (MONERO):

Monero je stále jeden z mých aktuálně největších favoritů, protože má krásně čitelnou korekční strukturu, kde všechny rozumné technické aspekty ukazují do zóny 50-48,-USD, kde by XMR mohlo najít své dno. Jsme sice v dlouhé korekci, ale všimněte si, že se celý pohyb od aktuálního topu = 120,-USD rozvíjí pomocí 3 subvlny „(abc)“. Jakmile se někdo rozvíjí tímto stylem, musíme k tomu prioritně přistupovat jako ke korektivnímu pohybu v rámci UPTRENDU.

Key level se nám zatím formuje, proto v grafu vyznačuji zatím pouze REZISTENCI = 61,22,-USD ve formě předchozí subvlny "(iv)".

 

A nakonec slibovaný video update:

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Podobné články

Komentujte