Inove IN

Marek Vaňha - Bitcoin mimo triangl, konečně!

25.09.2019
Ing. Marek Vaňha

V tomto článku se podíváme na aktuální stav BTC, BTC CME, EOS a co očekávat od velkých altcoinů v následujících dnech.

MARKET UPDATE - 25.09.2019 11:56

Ahojte žraloci a vítejte u další analýzy crypto trhu. BTC se dostal pod bearish level 9048,-USD, čímž a aktivoval „(WXY) FLAT scénář k cca 7000-7500k,-USD. Tento scénář byl alternativou od začátku korekce, ale upřímně jsem nečekal, že se vyplní takhle rychle, ale spíše za další 1-2 týdny po dokončení struktur, které měly spíše sideways potenciál než ostrý dump pod všechny relevantní supporty. Aktuální výhodou je ale to, že jsme konečně mimo triangl a blížíme se potenciálnímu dokončení celého downtrendu.

Nyní zatím neplánuji žádné, protože víme, jakou zónu sledovat a jakou reakci z odtud očekávat. Nechytám nikdy padající nůž a nechávám market se uklidnit a ukázat, jakým směrem se vydáme. Důvodem, proč nemám aktuálně předchystané ordery, je síla, s jakou jsme se dostali pod 9000,-USD. Hodně analýz směřuje k podobnému cíli a intenci 7-7,5k,-USD, takže očekávám nějaké další překvapení.

BTC CME FUTURES:

Na grafu CME máme nevyplněné GAPy stále na 10000,-USD a 12000,-USD, takže víme, kam sledovat případné targety pro odraz ze support zón.

První GAP v rozmezí 8500-9000,-USD máme vyplněný a zatím bez reakce, takže i to značí, že dump není u konce a v dalších hodinách můžeme očekávat pokračování. Další CME GAP je v rozmezí 7650-7200,-USD.

Osobně bych rád viděl buďto odraz dřív, nebo až z hodnoty SUPPORTu subvlny „(iv)“ 6323,-USD, ale zatím je toto pouze spekulace.

BTCUSD:

BTCUSD je na tom podobně jako CME FUTURES, akorát se mi zde líbí trendový support (červená tečkovaná linie), která nám aktuálně vychází do ideální zóny pro dokončení celého downtrendu = 7400-7944,-USD. Reakce na tuto trendovku nám prozradí, jestli jsme na dně, nebo nás čeká po retracementu ještě nové low. V těchhle případech se bez reakce neobejdeme, protože bez ní nemáme jak určit, zda je support validní či ne. Key level = 9813,-USD.

Technika, kterou používám, vyžaduje větší náročnost na managování pozic a je nutné mít disciplínu jako mnich, jinak je to cesta k likvidaci účtu. Pro začátečníky doporučuji v každém obchodu používat Stop Loss a určit si denní target, který chcete splnil. Jakákoliv částka je přijatelná a i 5,-USD za den, Vás může časem dostat na x násobek. Jen je nutné být trpělivý a neustále se vzdělávat.

Teď bude teprve naskakovat druhá sorta shortařů, takže nás s největší pravděpodobností čeká nové low na cca 8k,-USD pak 3-4 dny sideways, kdy uvidíme, jaká bude reakce u velkých altů.

Long term target pro BTC se stále nemění a i když dump přišel o pár dní dřív, než jsme očekávali, je stále součástí alternativní predikce, která zatím stále znamená nové high.

Aktuálně mám longy na EOS, MONERO, LITECOIN, ETHEREUM a malou pozici u BTC. U všech altů s dokupy zatím čekám a mým cílem, je se vždy dostat se vstupem ideálně pod KEY LEVEL daného grafu. Zatím jsme měli první volatilní dump, takže můžeme po uklidnění očekávat pokračování, které už nebývá tak impulzní. Pak teprve bude další šance ke vstupu.

EOSUSD:

EOS měl velmi impulzní reakci, kterou ani zpětně nedokážu obhájit, protože nezanfugovala jediná Fibonacciho hladina a dokonce ani trendový support celého channelu, což už je opravdu extrém. Ale bohužel musíme pracovat s daty, které máme k dispozici a ty nám aktuálně ukazují silný support a potenciální reverzní zónu = 2,39-2,02,-USD, kam vychází všechny rozumné Fibo hladiny. Aktuálně mám vstup na 3,6,-USD a s doředěním čekám, protože key level = 4,18,-USD, takže jsem zatím v dobré pozici pod tímto levelem a budu ředit pouze v momentě, kdy uvidím reakci ze support zóny přes trendovou rezistenci channelu. Do té doby čekám a sleduji reakci.

Úplně stejně jako EOS, je na otm nyní ETH, XMR, LTC, kdy očekáváme dokončování v rozumných Fibo hladinách. U ETH se bavíme o dokončení ideálně v zóně 142-130,-USD, u XMR 52-48,-USD a u Litecoinu kolem 50,-USD.

Reakcí z těchto zón se myslí 5ti vlnný odraz, který bude mít impulzní strukturu na 30min-1H Time Frame alespoň. Poté začnu doplňovat do pozic a pojedeme na vlně uptrendu.

Do té doby trpělivost, hlavně nepanikařit a nenechat se strhnout bearish sentimentem.

GOLDEN POCKET 

Podobné články

Komentujte