Inove IN

Jak začít se scalpováním?

10.02.2020
Erik Satina

Žádný učený z nebe nespadl a o obchodování na burze to platí dvojnásob. Proto jsme si pro vás připravili další sérií videí, ve kterých se blíže podíváme na základy tradingu. Dnes si povíme o tom, jaké existují typy obchodů a blíže si rozebereme jeden z nich – scalpování.

Existují celkem tři typy obchodů. Rozlišujeme je podle časového horizontu, ve kterém hodláme obchod uzavřít. Dlouhodobé obchody trvají minimálně měsíc, klidně ale mohou být otevřené roky. Střednědobé pozice otevíráme s plánem držet je pár týdnů. Jak už asi tušíte, třetí typ představují krátkodobé obchody. 

Říká se jim také scalpování nebo scalping a nikdy netrvají déle než 24 hodin. Využíváme při nich nejkratší možné timeframy. Ideálně kratší než minutu, maximálně ovšem tříminutové. Nejlépe se skalpují altcoiny, protože je obvykle provázejí větší skoky. 

Ve zkratce nejde u scalpingu o nic jiného než nakoupit na dně krátkodobého cyklu a prodat co nejblíže jeho vrcholu. Využíváme zde takzvané stěny, které indikují, odkud se cena pravděpodobně odrazí. Stěny představují grafické zobrazení množství objednávek na určité cenové hladině. V okamžiku, kdy se trh přibližuje k důležité cenové hladině, která je zobrazená "stěnou", sledujeme sell a buy volume, což nám pomáhá indikovat, jak se trh v okamžiku k přiblížení ke stěně zachová. To nám totiž ukazuje, jestli budou v nejbližších chvílích převládat nákupní nebo prodejní tlaky. 

Více se dozvíte ve videu. 

 

Podobné články

Komentujte