Inove IN

Jak nastavit bota pro scalpování?

18.02.2020
Erik Satina

Žádný učený z nebe nespadl a o obchodování na burze to platí dvojnásob. Proto jsme si pro vás připravili další sérií videí, ve kterých se blíže podíváme na základy tradingu. Dnes si povíme více o scalpování a jak s touto technikou začít.

Minule jsme si povídali o tom, jaké typy obchodů existují. Nejdříve se budeme věnovat scalpingu, tedy krátkodobým obchodům, které se uzavírají maximálně v horizontu 24 hodin. Důležitým společníkem pro scalping je bot, který dovoluje obchody automatizovat. My si začátky s krátkodobými obchody ukážeme na nástroji s názvem Moon Bot. 

Po stažení aplikace Moon Bot musíte nastavit API klíč a API secret, které dají botovi přístup k burze Binance. Tyto údaje získáte v nastavení vašeho účtu v Binance. Free verze Moon Bot umožňuje uzavírat objednávky do výše 40 USD, což pro začátky se scalpingem bohatě stačí. Co se týče nastavení, Erik vám ukáže své, takže si jej můžete v klidu zkopírovat. Důležité je mít nastavený panic sell, neboli stop loss, který coiny v případě větší ztráty sám rozprodá. 

Moon Bota máme nastaveného, takže co teď? Dalším důležitým pomocníkem je web cryptoxscanner, kde si můžete jednoduše vyfiltrovat coiny, které se aktuálně nejvíce hýbou. S případě stagnace se totiž příliš scalpovat nedá. S alty byste neměli scalpovat v případě, kdy se BTC zásadně hýbe, tehdy totiž alty spíše padají. Proto je lepší do obchodů vstoupit v době, kdy se situace na BTC začne vyrovnávat. 

Co se týče coinů vhodných ke scalpování, ideální je vybrat si takové, které mají 15minutovou deltu minimálně 3 procenta a jejich cena je vyšší než 100 satoshi, takzvané low satoshi coins se totiž skalpují špatně. O to se ale může postarat už zmíněný Cryptoxscanner, kde si nastavíme alerty přesně podle našich požadavků. Coiny se skalpují vždy jen v uptrendu, v downtrendy totiž jejich pohyby up nejsou tak vysoké. 

Podrobnosti o nastavení bota pro scalpování se dozvíte ve videu. Příště si povíme více buď o swingových obchodech, nebo si ještě více rozvedeme scalpování. Dejte nám na YT vědět, které video byste viděli raději. 

 

Komentujte