Inove IN

Evening Star

10.10.2019
Marcel Božík

Evening Star je reversní pattern, který obchodujeme u důležitých SR zon z vyššího časového rámce při spekulaci na obrat trendu.

Vzor:
- 3 svíčky
- reverse
- bearish


První svíčka naznačuje silný nákup, čemuž nasvědčuje i samotný uptrend. Druhá svíčka otevírá výše, přesto uzavře jako černá/červená, to znamená, že nakupující ztrácejí svou sílu. Třetí svíčka otevírá pod uzavřením předchozího dne a vysílá jasný signál. Barva hvězdy není důležitá.


Mezera (gap), která vznikne mezi první a druhou svíčkou je velmi důležitá. Druhá mezera, mezi druhou a třetí svíčkou se objevuje velmi vzácně, není však podmínkou pro tento pattern.
Faktory zvyšující pravděpodobnost, že Evening Star bude velmi důležitý reverzní pattern:
1. Pokud se mezera (gap) vytvoří mezi těly první a druhé svíčky a zároveň mezi těly druhé a třetí svíčky.
2. Pokud třetí svíčka uzavře hluboko do těla první svíčky.
3. Pokud je volume na třetí svíčce větší, než na první.


Pozn .: Mezery (gaps) jsou velmi vzácné a proto se častěji setkáváme s patterny, které je nemají, to však neznamená, že je vzor nesprávný nebo neplatný. Obecně platí, že technická analýza by se měla přizpůsobit aktivu, které sleduje. Na grafu vidíme Evening Star jako součást H & S patternu.

Japonská vsuvka: Celý název pro Evening Star je "the three-river evening star", na první pohled referuje k 3 svíčkám, avšak není tomu tak. Nobunaka Oda byla vojenská postava, která dostala za úkol získat rýžové území (rýže = znak bohatsví). Na dobytí tohoto území bylo třeba překročit 3 řeky, s nimiž mělo Nabunakovo vojsko problém, avšak po přebrodění si šli po jasné vítězství.

Astrologická vsuvka: Evening Star je pojmenována po planetě Venuše, která se objeví těsně před zatměním.

Anglický slovník:
evening - večer

Doporučená literatura:
Steve Nison - Japanese Candlestick Charting Techniques
Steve Nison - Beyond Candlestick
Steve Nison - The Candlestick Course
Thomas N. Bulkowski - Encyclopedia of Candlestick Charts

Podobné články

Komentujte