Inove IN

Bude Bitcoin pokračovat v růstu?

08.01.2020
Martin Kohut

Po Vánoční pauze tady máme opět pravidelnou analýzu kryptotrhu! Jelikož jsem dnes na cestách, tak pouze touto formou.

Bitcoin se po vánoční nudě, kdy konsolidoval kolem 7000, konečně probudil ze zimního spánku, prorazil rezistenci 7700 a vydal se otestovat rezistenci 8500, která je zároveň horní hranou klesajícího kanálu, ve kterém se pohybujeme už více než půl roku. 

Tento růst však "unavený" Bitcoin dost "vyčerpal", což můžeme vidět i na přeprodaném CCI na denním grafu, takže bude muset tento růst skonsolidovat, což by se mělo dít kolem PoC 8000 a mohl by přitom zkusit i otestovat úroveň 7700, která nás od podzimu brzdila v růstu. Bude velmi důležité, jak na tuto úroveň zareaguje. Pokud by se od ní odrazil, bude ve hře zelený scénář, při kterém by se BTC mohl pokusit překonat horní hranu kanálu a pokračovat v růstu. Pokud by jí však prorazil, mohli bychom očekávat útok na úrovně kolem PoC 7200. Tyto úrovně by si již Bitcoin měl udržet, pokud si chce zachovat pozitivní sentiment, který tímto posledním růstem nastavil. 

zdroj: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

 

Velice pozitivní je situace z pohledu na celkovou tržní kapitalizaci, kde jsme klesející downtrendovku již bez pochyby překonali a po konsolidaci, případně po otestování trendovky, by mohl být nastavený uptrend.

 

Co se mí vůbec nelíbí je výstřel na dominanci Bitcoinu, která napovídá, že na nějakou altseason si budeme muset ještě počkat.

 

 

Můžeme to vidět i na kapitalizaci altcoinů, která sice také vyrostla, ale nedokázala překonat rezistenci, tvrdě se odrazila a nyní spíše vypadá na pokles.

 

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Podobné články

Komentujte