Inove IN

BITCOIN & FOREX ANALÝZA

07.11.2019
Ing. Marek Vaňha

Dnes se podíváme jen lehce na Bitcoin, protože zde zatím není nic extra nového. Hlavně ale začneme sdílet i grafy z FX trhů, které jsou mnohem zajímavější a poskytují velmi pěkné trading set upy.

Tradeři,

Vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie.

BTCUSD vs VOLATILITY INDEX:

Tradeři, obchodovat BTC je poslední týdny opravdu psychicky náročné a toto dokáže otrávit i toho největší crypto našence. Poslední pohyb měl cca 1,5 dne a nyní jdeme 2 týdny sideways, kdy se volatility blíží opět své finální zóně kolem 1,2-1,4. Odhadnout kam se BTC vydá je na hod korunou, protože všechny indikátory mrtvé, struktura nulovým pohybem zničená a jen se čeká, jakým směrem bude breakout. Bohužel je toto market, který máme a musíme jej respektovat, proto doporučuji být opatrný v dalších hodinách, protože jestli k pohybu nedojde dnes, tak nás čeká zase akce na víkend. Vzhledem ke stavu BTC FUTURES a GBTC, by BTCUSD mělo vystřelit up, ale graf BTCUSD sám o sobě spíše ukazuje bearish triangl.

Graf GBTC je jeden z nejlépe čitelných grafů, kdy sledujeme ideální korekci buďto v rámci expanded FLAT korekce, nebo klasickou „(abc)“ korekci vlny „B“ do zóny = 10-10.41. Přijde mi, jako bychom konsolidovali na všech grafech BTC kromě těch, které jsou na klasické burzy, kde se zatím cena uměle drží v intenci 200,-USD.

BTC CME FUTURES:

BTC Futures jede totiž krásně dle EW predikce a dostalo se do targetu 8350-8000,-USD pomocí spiku. Tyto spiky bývají většinou typické pro otočení trendu, tzn. bullish. Nevím ale upřímně, co si o BTC na krátkých time frames myslet. BTC FUTURES mělo spike down, GBTC mělo nové high a nyní prochází ideální konsolidací a BTCUSD jde sideways.

To je kombinace, která čím dál tím více nasvědčuje scénáři "ježek" z naší dlouhodobější analýzy z minulého týdne. Nezbývá než čekat co BTCUSD překoná jako první – Bullish nebo Bearish level.

10Y US NOTES:

US dluhopisy pokračují stále v korekci, což ideálně koreluje i se stavem akcií a indexů, kde sledujeme překonávání nových ATH. Akcie jsou tedy aktuálně bullish, protože trade war mezi USA a Čínou nabírá samé pozitivní ohlasy, ale byl bych s bullish sentimentem v dalších dnech opatrný, protože se US dluhopisy dostávají do target zóny pro dokončení korekční struktury vlny „4“. Pokud 10Y US NOTES naleznou support, můžeme očekávat konsolidaci u akcií a indexů a posílení vzácných kovů. Doporučuji tedy sledovat zónu = 128,86-127,619 pro případné dokončení korekce. U dluhopisů i vzácných kovů uvažujeme stále nové high, takže jakýkoliv downtrend by měl být limitovaný a po jeho dokončení by měl uptrend pokračovat.

TESLA:

Tesla je pro nás srdcová záležitost a Longujeme ji už pár měsíců. Její bullish graf také potvrdily kvartální výsledky, kdy Tesla překonala svojí produktivitou všechna očekávání a dostala se dokonce svým hodnocením nad Ford v USA, což je neuvěřitelný úspěch. Aktuálně tedy uvažuji korektivní sideways trend v rámci vlny „4“, po kterém by Tesla měla v dalších týdnech / měsících pokračovat až k hranici 400-450,-USD.

EURUSD:

EURUSD nám zatím jede krásně dle plánu, kde sledujeme potenciální „((abc))“ korekci ideálně zpět k 0.618 Fibo retracementu = 1.10196-1.09969. V této zóně nám také vychází 1:1.618 extension vlny „((a)):((c))“, takže můžeme nejpozději v této zóně očekávat reakci. U EURUSD uvažujeme long term bullish strukturu s tím, že aktuální retracement je stále v rámci vlny „B“, po které se pomalu propracujeme na nové high. Bullish level = 1.11765. Key level bude top subvlny „(iv)“, která se zrovna formuje. Short term tedy dokončování korekce, ale long term bychom měli u EURUSD vidět pokračování uptrendu.

GOLD:

Zlato je v podobné situaci jako US dluhopisy, kdy trackujeme korektivní formaci vlny „4“. Vzhledeme k tomu, že US NOTES mají ještě prostor pro pokračování downtrendu, musíme i u zlata uvažovat spíše potenciální bearish triangl s tím, že nás čeká oslabení do zóny = 1452-1424. U zlata jsme stále bullish a ostřejší či hlubší korekci bychom uvažovali až v momentě, kdy bychom se dostali pod hranici 1400. Do té doby očekáváme nové high long term. Short term spíše sideways korekci do predikované zóny.

 

Pokud Vás zajímají naše reálné obchody, navštivte naši oficiální stránku a prohlédněte si obchody a zhodnocení našeho portfolia za poslední měsíc.

https://goldenpocket.cz/vysledky/

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství. Nechť Vás síla provází! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

 

Podobné články

Komentujte