Inove IN

BITCOIN a EURUSD - bratři v triku

14.11.2019
Ing. Marek Vaňha

Korelace mezi EURUSD a BITCOINEM, aneb bratři v triku.

Tradeři,

Vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie na Crypto trhy!

Dnes se podíváme na velmi pěkné korelace mezi EURUSD a BITCOINEM, kterou sledujeme poslední měsíce. Odkaz na náš původní video rozbor naleznete zde: https://youtu.be/zmsMdlSvztk

Naposledy jsme tuto korelaci sdíleli 02.10.2019, kdy BTCUSD i EURUSD hledali svá dna. Od té doby uplynulo hodně času a nyní jsme opět ve velmi podobné situaci. Korelace jsou velmi pěkně patrné na FX trzích a tato vlastnost se prolíná celým globálním trhem, jen musí mít člověk otevřené oči a spojovat si nitky dohromady. Nikdy to není vyloženě pohyb za pohybem, ale spíš něco jako pohyb na vodní hladině, kdy akce u jednoho páru vyvolá v rámci blízkého časového horizontu reakci druhého páru.

EURUSD mělo totiž odraz ze dna mnohem dříve než BTCUSD, ale BTC jej poté dohnalo během 3 dnů a nyní jdou zase ruku v ruce.

Všimněte si, v jaké fázi se nyní u obou párů nacházíme.

U BTCUSD trackujeme klasickou „(abc)“ korekci s tím, že ve vlně „(c)“ je formace falling wedge, která je pro tuto vlnu typická. V páru EURUSD se nám vytvořila formace EXPANDED FLAT, kdy nyní dokončujeme dlouhou a ostrou vlnu „(c)“, kde má strukturu falling wedge subvlna „v“.

Oba páry se blíží k ideálnímu supportu, kterým je zóna kolem 0.618 Fibo Retracementu. Další dny tedy budou klíčové a doporučuji sledovat u páru EURUSD hladinu 1.10424. Pokud se dostaneme nad ni, bude to ideální potvrzení toho, že i BTCUSD nalezlo lokální dno a nyní nás čeká pohyb up k cca 9250 - 9650,-USD.

BTC se nás poslední 2-3 týdny opět snaží unudit svými sideways pohyby, ale pokud se podíváme na stav BTC VOLATILITY INDEXU a BTC DOMINANCE, je patrné, že se pohybu dočkáme velmi brzy. BTC dominance se totiž pomalu blíží k trendové rezistenci. Doporučuji sledovat tuto trendovou rezistenci, protože to bude krásně sedět s trendovou rezistencí u BTCUSD formace falling wedge. Pokud se zde dostaneme nad, bereme to jako další potvrzení, že je BTCUSD na lokálním dně.

Zatím nezbývá, než dát marketu čas na dokončení korekce a být trpěliví.

 

Pokud Vás zajímají naše reálné obchody, navštivte naši oficiální stránku a prohlédněte si obchody a zhodnocení našeho portfolia za poslední měsíc.

https://goldenpocket.cz/vysledky/

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť Vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Podobné články

Komentujte