Inove IN

Bitcoin a Ethereum - kdy vstoupit do trhu?

25.11.2019
Ing. Marek Vaňha

Ahojte žraloci a vítejte u pondělní analýzy Crypto marketu!

BITCOIN:

BITCOIN pokračuje v horské dráze a v minulém týdnu jsme se dostali pod předchozí low. Rozhodnutí se držet stranou a nenastavovat žádné ordery se ukázalo jako správné. Trading totiž není jenom o tom vědět, kde je support a kde můžeme očekávat reakci, ale hlavně o tom, zda celé struktuře věříme a stojí nám za to ji obchodovat. Někdy je lepší se držet stranou a počkat si na lepší příležitost.

GBTC (GRAYSCALE BITCOIN TRUST):

Poslední týdny sledujeme hodně přidrtužených grafů, protože graf BTCUSD je sám o sobě dle EW Teorie velmi nečitelný. Mezi hlavní grafy patří GBTC, které má mnohem jasnější strukturu. Všimněte si zásadního rozdílu, kdy BTCUSD vytvořilo nové low, ale GBTC se pod své low zatím nedostalo. Od rána jsem čekal na otevření trhu s GBTC, abych viděl kdo koho dožene. Zatím je velmi dobré znamení, že BTCUSD mělo dnes pěkný odraz up, díky kterému otevření GBTC neproběhlo na novém low. Znamená to tedy, že i přes páteční výplach je tento graf stále bullish a náš count je stále platný.

Nyní se nacházíme v klíčové situaci, kdy budeme testovat trendovou rezistenci aktuálního korektivního channelu (tečková červená čára) a pokud se dostaneme nad, vše nasvědčuje tomu, že půjdeme otestovat minimálně hranici = 10,11, ale optimálně se podíváme až k bullish levelu = 10,91. Pro mě osobně je v těchto situacích signál ke vstupu 5ti vlnný odraz, nebo impulzní překonání bullish levelu.

U GBTC se mi nejvíce líbí to, že jsme stále nad trendovým supportem celého velkého channelu (černá tečkovaná čára), což značí, že bulls mají ještě šanci nám ukázat svoji sílu.

BTCUSD:

Hlavní důvod, proč se tedy zatím držím stranou je to, že BTC má aktuálně 4 scénáře, což z tradingu dělá už gambling. Potřebujeme vidět reakci, protože dump a pump sám o sobě nic neřekne. Až reakce trhu bude klíčová pro určení dalšího pohybu.

  1. scénář: BTC je dně a jdeme otestovat alespoň bullish level = 10500,-USD
  2. scénář: BTC dokončuje poslední korekční vlnu a čeká nás nyní pohyb k cca 7600-7900,-USD a poté poslední leg down k cca 6600-6047,-USD
  3. scénář: BTC je v komplexní „WXY“ formaci a čeká nás nyní pohyb up k cca 8900,-USD a poté leg down k 5200,-USD

Pokud jsme někdy v situaci, kdy je tolik možností, nemá cenu do tohoto grafu vstupovat. Zatím se tedy držíme stranou a obchodujeme malé alty v páru s BTC.

USDBTC:

Tento graf je také velmi pěkný a čitelný a sledujeme nyní otestování finálního targetu a ostré zamítnutí, což může znamenat dokončený korektivní uptrend a pokračujeme na nové low. Dokončený cyklus se pozná po zamítnutí, které má 5 subvln, Zatím máme teprve první, takže musíme být trpěliví a počkat na svoji šanci. Někdo chytá dno a spekuluje, my jsme bohužel opatrní a trpěliví.

Tento graf je jasně bearish a zatím vše nasvědčuje tomu, že se blížíme dokončneí tohoto uptrendu a ostřejší dump by měl být jen otázka času.

ETHUSD:

ETHEREUM je ideální jako zástupce velkých altů v páru s USD. Dostali jsme se do finálních targetů, které sledujeme už x týdnů a nyní je vše podmíněno reakci. Většina velkých altů měla sice ostřejší dump stejně jako BTC, ale celá struktura konsoliduje ve formaci falling wedge, který je typický pro dokončování trendů. ETH může být také na dně, ale potřebujeme vidět to samé co u BTC – buďto 5ti vlnný odraz, nebo impulzní překnání hranice key level. Graf ale vypadá velmi dobře zatím.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

Nechť vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

 

UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Podobné články

Komentujte