Inove IN

Bitcoin - 02/2019 vs 10/2019 Déjà vu?

14.10.2019
Ing. Marek Vaňha

Ahojte žraloci a vítejte u další analýzy CRYPTO & FX marketu! Nachází se nyní Bitcoin v podobné situaci jako před zahájením celého uptrendu z 3500 na 14000,-USD? Mrkněte na článek a krátké vysvětlující video.

Ahojte žraloci a vítejte u pondělní analýzy Crypto marketu!

Bitcoin nám jde zatím krásně pod ruku, kdy jsme splnili náš short term target 8800,-USD a nyní přichází klíčový okamžik – retracement. Každý trend, ať už up nebo down je silný pouze tak, jako jeho retracement. Proto nejsme nikdy schopni pouze z čisté pumpy vyvodit, zda jsme opravdu na dně, nebo se jedná pouze o limitovaný odraz, který nemá na daný trend vliv. U BTC stále uvažuji možnost, že bychom mohli být na dně, ale zatím máme pro toto tvrzení málo dat, takže zatím se stále přikláníme spíše k bearish straně.

V dnešním článku se podíváme na pár zajímavostí, které dokážeme z aktuálního stavu vyvodit.

BTCUSD – 02/2019 vs 10/2019

Hlavním důvodem, proč stále uvažujeme možnost, že bychom mohli být na dně, je fraktál, který nás provázel před zahájením kompletního uptrendu od cca 3500,-USD až po aktuální top 14000,-USD. Nyní jsme pravděpodobně ve fázi, kdy máme dokončenou "(abc)" korekci a v předchozí cyklu následoval "typický" BEAR FLAG, který je brán z 90% jako bearish a po něm překvapivý tvrdý odraz o cca 1000,-USD. Zatím je tedy stále možnost, že je BTC na dně, ale musíme si v dalších dnech udržet spíše sideways strukturu a nedostat se pod bearish level. Tento fraktál berte spíše s nadhledem, protože bychom se vždy měli poučit z minulosti.

Celou strukturu jsme podrobně rozebrali v pátečním videu pro naší skupinu, které bude pro vysvětlení ideální:

 

WYCKOFF AKUMULACE:

Tradeři, i přesto že jsme zatím spíše bearish, je zde šance, že BTC našlo své dno. Aktuální stav se dá krásně totiž zanotovat pomocí WYCKOFFOVI AKUMULAČNÍ FÁZE. Toto je spíše graf pro zajímavost, než trading set up, ale stojí za zmínku a zohlednění. Tento graf by totiž měl sloužit spíše jako berlička pro rozhodnutí, do jakého tipu obchodu vstoupit. My vždy obchodujeme s trendem, proto BTC nemáme v plánu SHORTOVAT a tento graf je jedna z dalších ukázek proč tomu tak je.

CO U BITCOINU ČEKAT V DALŠÍCH DNECH?

Co se týká predikce na dalších pár dní, stále si myslím, že je pravděpodobnější otestování hranice 9000,-USD než ostré pokračování downtrendu do finálního targetu k cca 7000,-USD.

BTC DOMINANCE:

Dominance u BTC zatím stále v downtrendu, takže páry s BTC mají stále prostor k růstu. Velké alty v páru s USD zatím nevypadají, že by nějak tímto poklesem dominance získali na síle, protože kopírují stav BTC, ale malé alty v páru s BTC by stále měli z této skutečnosti těžit.

EURUSD – pomocný graf

Jak jistě víte, sledujeme delší dobu podobnost mezi Crypto a FX párem EURUSD. Doporučuji tedy trackovat i tento pár, který by nám mohl prozradit, zda jsme u BTC opravdu našli dno. EURUSD totiž splnilo ideální target 1:1 Extension vlny "((a)):((c))" a nyní sledujeme retracement, který rozhodne o tom, zda jsme našli dno, nebo nás čeká vyplnění GAPU na novém low.

Jakmile dojde ke splnění 1:1 Extension u Crypto, považujeme to vždy za dokončenou korekci a očekáváme nové low. U FX vzhledem k celé struktuře dáváme větší šanci tomu, že se z této struktury může rozvinout bullish formace a čeká nás pokračování uptrendu. EURUSD se musí udržet nad BEARISH LEVEL = 1.094 a překonat KEY LEVEL. Další dny budou tedy klíčové.

Zatím tedy zůstává náš pohled neměnný a čekáme na další šanci ke vstupu. Crypto je nyní v klíčovém momentě, který rozhodne co v dalších dnech a týdnech očekávat, proto buďte trpěliví a nechte trh, ať nám ukáže další indicie na základě kterých, můžeme vstoupit do obchodu.

 

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství. Nechť vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Podobné články

Komentujte