Inove IN

[Trader] Žralok Pepa - Advent s EURUSD a NZDUSD

10.12.2019

V dnešní analýze se zaměříme podrobněji na měnový pár NZDUSD, kde budeme hledat možné vstupy do dlouhé pozice.

Ahojte žraloci a vítejte u mé úterní analýzy!

Nejprve se pojďme podívat na výsledky minulé analýzy instrumentu EURUSD. Pro zkušenější jsem hovořil o longu k úrovni 1.1111 (127,2 fibo hladina z velké svíce na D1). Nabídly se nám hned dva obchody a oba vyšly krásně, jak ukazuje obrázek H1 grafu níže. První za mě byl dost risky; osobně neobchoduji průrazy konsolidace, ale pullbacky, jak popisuji ve screenu. Cenová hladina 1.10523, o které se trh také pěkně odrazil pro mě bohužel zatím byla bez signálu pro vstup do obchodu.

Minulý týden jsme byli svědky oslabování USD snad proti všem ostatním párům, kromě eura. Pěkný pohyb udělal NZDUSD, na který se dnes podíváme. Na měsíčním grafu měnový pár NZDUSD udělal třetí odraz od trendové linie a z pohledu weekly grafu vyrazil z oblasti konsolidace nahoru. Celou situaci dokresluje longový gap na D1, takže hledáme dlouhé pozice v oblasti Gapu. Jako možné úrovně pro vstup nám mohou sloužit horní a spodní hrana gapu, ale SR zónu tvoří celý obdélník, který jsem vyznačil na obrázku níže. Asi nejlepší level je úroveň okolo 1.6455, kde z pohledu Price action se nám spojuje Gap a nahoru jdou trendline na D1. Uvidíme, jestli k ní trh dojde předtím než vyrazí up!

Pro potvrzení vstupu hledáme opět svíčkové formace na nižším timeframe (H1, H2, H4), o kterých jsme psali na našem webu:


Bullish engulfing: https://www.zralocisobe.cz/bullish-engulfing-82.html
Morning doji star: https://www.zralocisobe.cz/morning-doji-star-93.html

SL dáme pod svíčkovou formaci a TP v poměru 1:1.

Upozornění: ve středu 11.12. večer zasedá FED, takže je možné očekávat zvýšenou volatilitu na všech párech s USD, buďme proto opatrní.

Přeji mnoho úspěšných obchodů a pěkný advent :)


UPOZORNĚNÍ: Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní, nebo jiné informace sdílené v tomto článku, se nedají považovat za investiční poradenství, nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely.

Podobné články

Komentujte